Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nekem való a fogamzásgátló,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nekem való a fogamzásgátló, ha sokat stresszelek és emiatt heti 4-5× hasmenésem van?

Figyelt kérdés
Van értelme így felíratni fogamzásgátlót, hogy a nap random időszakaiban hetente többször is hasmenésem szokott lenni? Gondolom esélye sincs felszívódni...
2021. ápr. 13. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

3-4 óra a felszívódási idő.

Én egyébként hasonló típus vagyok mint te. A fogamzásgátlónál kezdtem tudatosan figyelni erre, és segített valamilyen szinten a napirendemet észhez téríteni.

Pl. mostmár van rutinom, és reggel-délbe-délután-kora este foglalkozom a dolgaimmal. Ennek fényében a gyógyszert este veszem be, és mivel akkor már nem foglalkozom a munkával (ezt nagyon nehéz volt megállni), ezért nincs is hasmenésem.

Másik lényeges pont, hogy én elkezdtem jobban figyelni az étkezésemre. Pl. van egy minimális laktóz intoleranciám, amit valószínűleg a sok stresszes hasmenés váltott ki. Emiatt mostmár kevesebb laktóz tartalmú terméket fogyasztok, és nekem igencsak hálás lett a szervezetem (nem csak a hasmenés szempontjából, hanem kevesebbszer puffadok, nem fáj gyakran a pocim, stb.). Persze, ezt eddig is meg tudtam volna tenni, és hülye aki intolerancia esetén fogyassza az adott ételt, de nem igazán tudatosítottam magamba a problémám és a csábításnak engedtem. Fokozatosan szoktam le a tejtermékekről, és ma már ritkán fogyasztok.


Nyilván nem kell hormon készítmény, hogy legyen napirended, de nekem ez adta meg azt a lökést, amire szükségem volt. Szóval ha szedni akarsz (én pl. betegség miatt szedem, de a te döntésed, hogy miért szeretnél szedni), akkor egy próbát megérhet ha ösztönözne a tudatosabb étkezése és életmódra is.

2021. ápr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem neked való. Mármint gondolom nem óramű pontossággal szokott rádtörni a hasmenés, így bármikor jelentkezhet. Ez nem olyan amit vissza lehet tartani, és ha mondjuk pont 1 órája vetted be, akkor gáz van.
2021. ápr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!