Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nuvaring hüvelygyűrűt mikor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nuvaring hüvelygyűrűt mikor kell felhelyezni és mennyi idő után véd?

Figyelt kérdés

Ma írta fel a nőgyógyász én pedig fel is helyeztem milyest hazajöttem. A ciklusom 15. napján vagyok, tehát most ovulálok nagyjából

Elfelejttem tőle megkérdezni mennyi idő után véd?


2021. júl. 12. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szóval nem olvastad el a betegtájékoztatót.


A Nuvaringet a ciklus első napján kell felhelyezni, és így egy hét után véd. Addig óvszert (és eseteg spermicidet) kell használni.


Ha az ovuláció napján vagy ahhoz közel tetted fel, akkor nagy valószínűséggel ebben a ciklusban már nem tudja megakadályozni az ovulációt és/vagy a beágyazódást, szóval ebben a ciklusban HATÁSTALAN. Szóval ebben az esetben minimum 2 hétig használj még óvszert.


Most már, hogy feltetted, NEM SZABAD kivenni 3 hétig a gyűrűt, legfeljebb 3 óra hosszáig ÖSSZESEN egy ciklusban. Ha szexhez ki akarod venni, akkor is minél hamarabb tedd vissza, mert hatástalan lehet, és akkor meg teherbe eshetsz.


Olvasd át a betegtályékoztatót minél előbb.

2021. júl. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tök feleslegesen tetted fel, hamarabb dobhatod ki.
2021. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Lehet hülyének nézni, de átlapoztam a TELJES kiskönyvet (betegtájékoztatót) ami rengeteg oldal és pont a lényeget nem találtam, azaz ezt

Köszi a segítséget, sajnos ki kellett vennem, mert elkezdtem viszketni tőle az intim részemen és irritált (igen, tiszta, mosott kézzel helyeztem fel)

Ezek szerint nálam nem vált be :(

2021. júl. 13. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!