Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Erről mit tudtok? A fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erről mit tudtok? A fogamzásgátló mellett ugye nincs peteérés, nem lehet középidőről beszélni, de van, hogy mégis bekövetkezik, akkor azt mikorra lehet számolni?

Figyelt kérdés
kicsit bonyolultan fogalmaztam meg, arra lennék kíváncsi, hogy hallottam olyan dologról, hogy a gyógyszer pont a második héten a legbíztonságosabb. akkor hogy is van ez, első és harmadik héten következhet be peteérés, ha esetleg megesik(ugye volt erre példa, azok körében akik így lettek terhesek)! valami okosság? marhaságokkal kíméljetek, mert nem találom viccesnek...
2010. aug. 30. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
nem értem a kérdésed. :$ :||
2010. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
megpróbálom egyszerűbben: peteérés fogamzásgátló mellett is a 14 napon következik be, ha bekövetkezik??? vagyis nagyobb annak a valószínűsége, hogy akkor van peteérés, vagy ez kiszámíthatatlan?!
2010. aug. 30. 22:49
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, szerintem valószínű, hiszen upontosan beállt ciklus van. :) De nem vagyok szakértő. :DD
2010. aug. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%
Peteeres az van, a megtermekenyitest gatolja, ha jol tudom. Ha nem lenne peteeres akkor verzes se lenne, de lehet en tudom rosszul...
2010. aug. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó: Igen, te tudod rosszul.


Fogamzásgátló mellett nincsen peteérés. Plusz nem vastagodik meg annyira a nyálkahártya (nehezebb a beágyazódás), és a váladék összetétele is megváltozik (ami a spermiumok mozgását akadályozza).


Hogy mikor történik peteérés, ha mégis történik, az nagyon jó kérdés:)

2010. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A tabinál jelentkező vér, nem menstruáció. Az csak megvonásos vérzés, azért jön, mert abbahagytad a tabit 7 napra. Nem azért mert hú milyen jól beállította. Erre amúgy amúgy én is kíváncsi vagyok.
2010. aug. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

megpróbálom egyszerűbben: peteérés fogamzásgátló mellett is a 14 napon következik be, ha bekövetkezik??? vagyis nagyobb annak a valószínűsége, hogy akkor van peteérés, vagy ez kiszámíthatatlan?!


Fogamzásgátló rendes szedése mellett NINCS ciklus. nincs tehát olyan, hogy középidőben véd "legjobban" a gyógyszer..stb, baromság. Hormonkomponensek hatására leáll a petefészkekben az a folyamat, amikor az érett pete kiszabadul a tüszőből. ezt nevezik "peteérésnek". gyógyszer mellett nincs minek megérnie, így nem következhet be terhesség sem. ezért a gyógyszer tulajdonképpen átmenetileg meddővé tesz, ez a lényege. aki azt írta, hogy nem a peteérést gátolja, hiszen van menzesz, értelemszerűen szintén baromság.

a gyógyszer szedése mellett a tüszőrepedés/peteérés kiiktatása folyamatos. ha mégis bekövetkezik a peteérés, az akkor van, ha ki-ki hagyok a levélből egy -egy szemet, mivel nem kapja meg a szervezetem azt a hormont, ami gátolja a folyamatot. ha mittomén a 2. szemet hagyok ki, akkor következhet be peteérés, ha a 13. szemet, akkor. vérzés pedig attól van a tablettaszünetben, hogy a hormonmegvonás hatására (mivel ugye ilyenkor nem szedem a gyógyszert) a minimális méhnyálkahártya lelökődik. az ősrégi fajta gyógyszereknél még ennyi vérzés sem volt, sőt semennyi.

remélem kielégítő és értelmezhető volt a magyarázat.

2010. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki a kérdést, még mindig nem érted?
2010. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
értegetem, az nem tiszta,h akkor köv be peteérés, mikor kihagyom a gyógyszert, azon a napon??? vagy attól számítva 14 nap? vagy? ez nem tiszta még, a többit értem. nem másért csak érdekelnek az ilyen dolgok, jó tudni, orvoshoz meg ilyen kérdéssel nem rohanhatok, s reménykedem h van itt egészségügyis, s válaszol:)
2010. szept. 1. 23:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt a kérdést feltettem, de még nem jött olyan válasz, ami újdonsággal szolgálna.
2012. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!