Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Rendszertelen menstruáció...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rendszertelen menstruáció esetén elkezdhetek fogamzásgátlót szedni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, sőt ajánlatos is mert rendbe hozza... rendszeresen lesz töle a mensid...sok nögyogyasz ajanlja is ilyen esetekben.... De mikor feliratod ezt az orvosod ugyis elmondja majd neked ahogy nekem is elmondta :)
2010. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a szervezeted fejletlensége miatt rendszertelen, akkor nem jó ötlet fogamzásgátlót szedni. Ha "csak" valami hormonprobléma vagy hasonló miatt, arra ajánlott.
2010. aug. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igazából nem ajánlott, csak sok nőgyógyász ahelyett, higy megkeresné a probléma gyökerét, inkább fogamzásgátlót ír. Nem rendszerezi a ciklust amúgy, hanem csinál egy mesterségest. Inkább vizsgáltasd ki magad, hogy miért rendszertelen.


[link]


Oldal legalját olvasd el! Ráadásul ezt orvos írta.

2010. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, jó lett volna ezt a cikket elolvasni 17 évesen, amikor elhittem hogy fog.gátlótól jobb lesz. Eléggé össze-vissza jött meg, ezért is gondoltam hogy a tabi majd segít (meg persze komoly párkapcsolatom is volt), amíg szedtem a ciklusomat tényleg "rendberakta", és miután abbahagytam még rosszabb lett. Én nagyon megbántam hogy szedtem (egyéb mellékhatások miatt is), úgyhogy nem is ajánlom senkinek, főleg akinek rendszertelen.
2010. aug. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az vagyok, aki a cikket linkelte.

Elvileg a fogamzásgátló felírásának feltétele lenne az x (talán 2 vagy 3., erre már nem emlékszem pontosan) éve szabályos ciklus.

Nem is igazán értem miért nem törődnek ezzel az orvosok...

Persze biztos olcsóbb felírni a tablettát, mint ilyenolyan hormonvizsgálatokat végezni, és hát kevés a pénz ugye. De akkor is elég durva.

2010. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elkezdheted szedni, de amikor majd abbahagyod még rosszabb lesz a helyzet. Nekem is rendszertelen volt előtte, de amióta abbahagytam, azóta borzasztó.. van olyan, amikor 20 napig tart, és van, amikor 14 napra jön meg... Én soha többet nem szedném.
2010. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!