Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a tapasztalatotok a Nuvarin...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a tapasztalatotok a Nuvaringról? Volt panaszotok mellette? Illetve mikor kell felhelyezni a legelsőt, nem értem a tájékoztatót?

Figyelt kérdés

Azt írja hogy a menstruáció első napján kell felrakni, de hogy a fr@ncba ha akkor vérzek? Eldugaszolja akkor a hüvelyt nem? Vagy ez átengedi a vért? És el is áll utána a vérzés hogy első nap felhelyezem? Nem használtam még hormonális fogamzásgátlót, abban sem vagyok biztos hogy nekem szabadna-e ezt alkalmazni... Sokféle gyógyszert szedek (Algoflex forte, rivotrill, emellett sok alkoholt fogyasztok, kávézok, hasmenésem van legtöbbször, a családban volt trombózis és sajnos a kábítószerek és cigaretta sem áll tőlem távol, ezek szerintem befolyásolnák a hatását...) A káros szokásaimról próbálok leszokni, de minimum évek kérdése, emellett szabad hormonális fogamzásgátlót használnom? Vagy felejtsem el?


Bocsánat a tudatlanságomért, de még csak interneten olvastam róla.



2021. nov. 10. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha trombózis hajlamod van nem használhatsz semmilyen hormonális fogamzásgátló eszközt. Ez egy gyűrű alakú eszköz, semmit nem dugaszol el ugyanúgy a vér kijön. Első nap felteszed és kész. Nem fogja az egész menstruációd elmulasztani, de lehet enyhébb lesz.
2021. nov. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos ha hajlamos vagyok ha nem, muszáj lesz valami hormonális fogamzásgátlót használnom, mert még egyszer nem eshetek teherbe hormonmentes fogamzásgátlás mellett... :((

Inkább meghalok de még egyszer nem akarok ennyit idegeskedni mint abortusz intézés alatt. :(

2021. nov. 10. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:

Orvos nem fog neked hormonális fogamzásgátlót felírni ha trombózis hajlamod van, hiába akarsz inkább meghalni.

A gumi megbízható fogamzásgátló eszköz. Ha kiszakad tudjátok ellenőrizni és eltudsz menni esemény utániért.

2021. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as sajnos legutóbb sem tudom hogy történt a fogantatás, nem bízom a gumiban, párom is fél már tőle. Más hormonmentesnmeg nincs ami tényleg véd és kényelmes lenne. Az orvos nem tudja meg ha nem mondom el neki. Talán megúszom vérrögképződés nélkül.
2021. nov. 10. 19:01
 5/10 anonim ***** válasza:
De megtudja hogyha elküld vérvételre. Elég szomorú hogy inkább meghalsz minthogy helyesen alkalmazd a gumit...
2021. nov. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5-ös figyeltünk, de ha gumi mellett is terhes lettem, akkor már többé nem bízom benne... :(

Ezek szerint a káros szokásaim elenyészőek ha mondok párat a dokinak ezek közül (és nem küld el vérvételre, egyszer írt már fel fgg-t de nem váltottam ki tizenévesen, szóval nem valószínű hogy kell a vérvétel) akkor felírhatja és úgy használhatom hogy nem esek teherbe újra? Vagy már csak ezek miatt is hanyagolni kéne? :(

Hogyan fogok így szexelni aggodalom nélkül? :(

2021. nov. 10. 20:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy teherbe lehet esni a fogamzásgátló tablettától is. Nem 100%_os védettséget ad. Csak annál az a rosszabbik eset hogy nem tudod ellenőrizni ha nem véd. Ha sokat megy a hasad, hánysz, antibiotikumot szedsz, nem rendszeresen szeded akkor nem szívódik fel teljesen. A hüvelygyűrű pedig kevesebb védelmet ad mint a tabletta.
2021. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasoltok? Van olyan fogamzásgátló tabletta ami kímÉletes? Nem szeretnék babát, félek a szextől is azóta, minÉl előbb meg akarok nyugodni valahogy. :( Olvastam hogy a tabletta számomra azért nem lenne jó mert tényleg mindig megy a hasam, valami gyulladásom lehet. Antibiotikumot havonta egyszer minimum szedek, mert rossz az immunrendszerem és elkapok mindig valamit. Szomorú vagyok.
2021. nov. 10. 20:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha megy a hasad akkor a tabletta kilőve. Vagy spirál vagy gyűrű. De mivel trombózis hajlamod van ezért egyik sem ajánlott. De igazából minden fogamzásgátló eszköztől teherbe lehet esni, nem 100%. Szóval ha ennyire félsz a teherbe eséstől akkor neked egyik sem lesz jó
2021. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Spirált csak szült nőknek raknak fel, pedig kérdeztem a nődokit... Sïrhatnékom van
2021. nov. 10. 21:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!