Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha fogamzásgátlót szedek és...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fogamzásgátlót szedek és emiatt nem ovulálok, akkor a hó közepén miért érzem, hogy görcsöl a méhem?

Figyelt kérdés
Már kb. két éve szedem a gyógyszert, mindig pontosan. Nem értem, hogy miért fáj a hasam ugyanúgy, mint mielőtt elkezdtem szedni a tabit.

2022. jan. 19. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Nőgyógyász? Laborlelet, uhg nélkül elég nehéz megmondani. Hm... 2 éve szeded... és nem voltál azóta nőgyógyásznál??? Évente 1x illene akkor is elmenni a szűrővizsgálatokra, egy általános vizsgálatra ha amúgy minden rendben lenne! Direkt szemét leszek, nem mondom meg az okát - keresd fel a nőgyógyászod, ha két éve nem voltál akkor nagyon ideje lenne!
2022. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendszeresen megyek nőgyógyászhoz, nem kell egyből azt gondolni, hogy nem járok. Mostanában vettem észre, gondoltam írok egy kérdést, hátha valaki tudja, mielőtt felkeresek orvost... Ha nem tudsz érdemben válaszolni, ne válaszolj. Ha meg tudod az okát, miért nem azt írod? Kioktatni egyszerűbb látom..
2022. jan. 19. 14:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Peteéréskor nem a méhed kéne, hogy fájjon. Nekem a petefészkem szokott, ami hol a jobb, hol a bal oldalon érződik. Amúgy előfordulhat ovuláció gyógyszer mellett is:

"Ha a tabletta nem akadályozza meg az ovulációt, akkor lépnek működésbe az egyéb mechanizmusok. A besűrűsödött méhnyaknyák megnehezíti a hímivarsejtek számára, hogy elérjenek a petesejtig. Azonban ha mégis megtermékenyül a petesejt, gyógyszer hatására lassul a megtermékenyített petesejt átjutása a petevezetéken, és az embrió számára lehetetlenné válik a beágyazódás. A következő vérzés ilyenkor nem igazi menstruáció, bár általában annak érzékelik."

Azért az orvost nem ár megkérdezni erről, biztos jobban ért hozzá, mint mi.

2022. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!