Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha van más védekezési mód ki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha van más védekezési mód ki meddig használ óvszert? 2 hónapja vagyok a párommal, nyáron tettem fel spirált. De mivel tudom hogy a spirál se nyújt 100% védelmet ezért is van hogy óvszerrel vagy megszakítással védekezünk.

Figyelt kérdés
Tudom, a megszakításos módszer nem biztonságos de van a spirál. Tudom,lehet hogy felesleges 2 féle védekezés de egyelőre nem szeretnék gyereket. Spirál mellett ki meddig használt kapcsolat elején más védekezést? És mit? Nem tudom hogy használhatok e hosszú távon spirált mert az első sajnos lecsúszott ami nyáron lett feltéve,újat raktak fel. Jó lenne ha lenne spirál így nyugodtabb vagyok.
2022. dec. 15. 23:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Hormonmentes a spirálom elvileg. Kinek milyen tapasztalata van a hormonos, hormonmentes spirálról?
2022. dec. 15. 23:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kérdésed első felére tudok válaszolni, mert a spirálos rész engem nem érint. Szóval, mi az első évben óvszereztünk végig, utána írattam tablettát. De, főleg az elején még akkor is védekeztünk néha + óvszerrel is, mikor már szedtem. Tudom, felesleges de nagyon nagyon nem akartunk gyereket, szóval inkább biztosra mentünk, se nekem se neki nem volt gondja ezzel. Aztán ahogy megszokott dolog lett a tabletta, úgy hagytuk el az óvszert. Egy éve viszont abbahagytam a tablettát lecsökkent libidó miatt, így visszatértünk az óvszerre. Én őszintén, tartok a spiráltól, hormonos és mentes fajtától is, ezért nem rakattam fel.
2022. dec. 16. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem soha nem zavart az ovszer. Mi az első évben biztos. Most meg nem lehet máshogyan. 40f
2022. dec. 16. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hormonmentes spirál.

Az a tapasztalatunk hogy 3 hónap használat után terhes lett a párom.Ennyit erről.No most hiaba magyarazta a doki hogy ez praxisa során talan 2 szer fordult elő,meg a hibaszázalék 0,8, természet és a szerencse furcsa játéka,mi ezt annyira nem tartottuk viccesnek.

Soha többet spirál.Azóta hormontartalmú gyűrű van.Kb 4 éve.

2022. dec. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
Óvszer volt végig. Nincs felesleges kockázat, idegesség.
2022. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki inkább a hormontartalmú gyűrűt. A spirált nem ajánlom.
2022. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Spirálom volt 10 évig, csak akkor lettem várandós, amikor levette a doki. De van olyan ismerősöm, aki amellett lett várandós, de az már 20 éve volt. Szerintem, ha félévente ellenőrzi az orvos, illetve rendellenességet tapasztalva dokihoz fordulsz, nincs nagyobb kockázata, mint az óvszernek vagy a tablettának. Semmi nem 100%, csak, ha nem szexelsz. 🙂
2023. jan. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!