Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi alapján írták fel a fogamza...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi alapján írták fel a fogamzasgátlótokat?

Figyelt kérdés

16évesen kezdtem el szedni. Akkor a doki alaposan kikérdezezt, elküldött vérvételre, ekg-ra.


5éve hagytam abba, 2x szültem ez alatt.

1 éve szültem a masodikat, akkor is a gyógyszer mellett döntöttem. Szoptatás mellett szehetőt kaptam.

5hónapja abbahagytam a szoptatást, mentem a helyi dokihoz, hogy valtsunk, erősebbet szertetnék.

Hasracsapással felírt egyet.

Az első levél alatt végig véreztem. A 2.alatt végig görcsöltem, migrénem volt. Ekkor elmentem a városi dokihoz, hogy tuti jó-e ez így.


Kb kinevetett. Terhes lettem?! Nem. Akkor használ...


Azóta is elég sokat görcsölök, sőt múlthónapban véreztem is a gyógyszer alatt (ami a betegtájékoztató szerint annyira nem normális dolog).


Ezért kértem időpontot magánba.

Tegnap voltam. A doki nem értette mi bajom azzal, hogy nem volt vérvétel meg semmilyen vizsgálat a gyogyszerváltásnál.

Azt mondta, teljesen jól jártak el a dokik.


A fogamzásgátló arra van, hogy ne legyek terhes. Ha görcsölök, vérzek, az nem befolyasolja a hatását, nem érti miért akadok fenn ezen. 20ezer forintért magyarán kinevezett és 2 perc alatt elhajtott.


Ez valóban így lenne a normális? Mind a gyógyszer, mint az ellátás szempontjából.


(Olyan válaszokat nem kérek, hogy védekezzünk mással. Ezzel ne is fárasszátok magatokat kérlek)


2022. dec. 30. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális,hogy így viselkednek, viszont gyógyszerváltásnál nem minden alkalommal kell új vérvétel. Azt, viszont nem értem minek kértél erősebbet.
2022. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amit szedtem, azt mondták, addig használ, míg szoptatok. Mivel ilyen "1 komponensű" vagy mi.

Szoptatás nélkül az gyenge.

Ezért váltottam. Semmi szín alatt nem szeretnék ujabb babát, ígs nem is bíztam meg az elsőben.


Vérvételem egyebként utoljára terhesen volt.

2022. dec. 30. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Évente 1 vérvétel teljesen elég. Nem kell minden gyógyszerváltás előtt vérvétel. De ha szeretnéd megnézetni, hogy minden rendben van-e és a nőgyógyász nem hajlandó elküldeni akkor a magán vérvételi helyeken trombózisra le tudják venni a vért. Te pedig legyél kicsit erélyesebb az orvossal, ha valami mellékhatást észlelsz mondd meg, hogy új gyógyszert szeretnél mindenképp.
2022. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Irtam, terhesen volt vérvételem utoljára. Úgy tavaly nyáron.


Magánba mindenképp elmegyek laborba ezek után.


Csak arra voltam kíváncsi, hogy elmegyek a dokihoz, mert görcsölök, erre kinevet, mert a gyógyszert nem emiatt szedem. De pont hogy a gyógyszer váltja ki szerintem. És higy 3 orvos is így jár el, nekem ez magas.

2022. dec. 30. 11:20
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon szoktak felnőtt nőket kivizsgálni gyógyszerfelírás előtt, főleg ha már szedett előtte is ilyesmit. Az viszont tényleg furcsa hogy görcs és vérzés tünetekkel csak kiröhög egy orvos és elküld. Ez abszurd.
2022. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!