Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 17 éves fogamzásgátló?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

17 éves fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Nem voltam még nőgyógyásznál de hamarosan elfogok menni mert minden bizonnyal hormonzavaros vagyok, ugye rendszertelenül jön meg stb stb minden más ami a hormonzavarral jár. Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek kezdjem el szedni a fogamzásgátlót? Mivel párkapcsolatban vagyok ezért anyum is mondta hogy jó lenne ha szedném de nem tudom merjem e bevállalni mivel olvastam róla és elég sok negatív mellékhatása van

2023. jan. 16. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Ha hormonzavarod van és rendszertelen menstruációd, akkor nem a fogamzásgátló a megoldás, hanem a normális kivizsgálás, mi okozza. A fogamzásgátlótól csak rosszabb lesz. Elfedi a problémát.
2023. jan. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy alapos kivizsgálás után ha úgy ítéli az orvos, akkor érdemes. Én is 17 évesen kezdtem el, nagyon jó döntés volt (nekem a görcseim voltak elviselhetetlenek). Viszont ez nyilván felelősséggel jár, ha elkezded szedni, oda kell figyelni, és el kell járni a kontrollokra. Határozottan tévhit, amit itt is sokan gondolnak, hogy ez valami méreg. Ma már sokféle készítmény létezik, ami minimálisan szól bele a szervezetbe. A negatív mellékhatás egyáltalán nem jelentkezik mindenkinél. Mint írtam, felelősség, odafigyelés.
2023. jan. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindennek vannak mellékhatásai. A tablettának is, a spirálnak az injekciónak is, mindennek.

Mond el az orvosnak milyen tüneteid vannak, kivizsgál és elmondja mi a legjobb számodra.

2023. jan. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ma már minden mellékhatás, a rizsievésnek is van :-).

Érdekes, a 80-90-es években minden nő tabit szedett, és jéééé mennyi egészséges baba-mama lett.

De az óvszer nagyobb üzlet és ennyi.

2023. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan fuss neki, hidd el, semmi bajod nem lesz tőle.
2023. jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz tőle rosszabb, a tünetek enyhülnek, de a kivizsgálást nehezíti. Elméletileg tudnak vele korrigálni a laborméréseken, de ha komolyan gyógyulni akarsz, akkor jobb lenne kivizsgáltatni magad, és csak egy év múlva elkezdeni.
2023. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!