Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól lehet fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól lehet fogamzásgátlót használni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de elég kezdő vagyok a témában és nem igazán tudok erről semmit, hány éves kortól lehet és milyet?

Olvastam olyat hogy az esemény utánit vény nélkül ki lehet váltani, de egy lány akitől segítséget kértem azt mondta hogy előtte fel kell hívni a gyógyszertárat meg hogy a fiú nem veheti meg. Mindegy kicsit össze vissza mondott mindent, tehát a kérdés az lenne igazából hogy hogy zajlik ennek a menete meg lehet e venni meg ki veheti meg és fel kell e előtte bárkit hívni?



2023. febr. 5. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogamzásgátló és az esemény utáni nem egy és ugyanaz.

Az esemény utáni és a fogamzásgátló is vényhez kötött, nem lehet anélkül megvenni. Az esemény utáni tablettát a nőgyógyászati ambulancián lehet kérni abban az esetben ha például kiszakadt a gumi. Teljesen mindegy ki veszi meg, ha van recept kiadják. A fogamzásgátló tablettát pedig bármelyik nőgyógyász felírja vérvétel és nőgyógyászati szűrés után ha úgy gondolja hogy neked szabad szedned.

2023. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
18 év alatt nagyon kivételes esetben írják fel! Minden esetben orvosi vizsgálat előzi meg.
2023. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy mindenki mást mond😭
2023. febr. 5. 19:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De neked mire van szükséged, mert konkrétan te se tudod. Fogamzásgátló tabletta vagy esemény utáni??
2023. febr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát de nekem mindegy, még nem történt semmi
2023. febr. 5. 19:32
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak amikor fog biztosra akarunk menni hogy ne legyek terhes
2023. febr. 5. 19:33
 7/10 anonim ***** válasza:
33%
Sehány az méreg neszedjed húzass gumit a bunkó önzőfejű kanodra enyir igazán megtehetne az egészségedért nem száradna le a fasza hiddel.!!!
2023. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Édes kislány, nincs olyan hogy mindegy. A fogamzásgátló és az esemény utáni két külön dolog... A fogamzásgátló védelmet nyújt hogy ne ess teherbe, az esemény utáni arra való hogyha megtörtént a baj, kiszakadt a gumi, beléd élveztek stb. De nem akarsz gyereket akkor ha 72 órán belül beveszed nem esel teherbe. Az utóbbi nem cukorka és nem rendszeres szedésre lett kitalálva. Egyébként teljesen megfelelő a sima gumi is, ugyanúgy biztonságos csak nem okoz mellékhatást.
2023. febr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondták, a fogamzásgátló tabletta és az esemény utáni NEM UGYAN AZ. Ezt előttem le is írták, szóval nem részletezem.

Menj el szépen nőgyógyászhoz, mint minden igényes nő, és ő mindent el fog neked mondani. Csak normális vizsgálat után írnak fel bármit is.

2023. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem 16 évesen írták fel a fogamzásgátlót de van ismerősöm akinek a barátnője 14 éves kora óta szedi
2023. febr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!