Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Valójában mikor kezd el...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valójában mikor kezd el ténylegesen hatni a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Abból ered a problémám hogy a betegtájékoztatóban más szerepel mint amit az orvos mondott. Előbbi szerint már az első nap elkezd hatni ha helyesen szedem míg utóbbi szerint 10 nap legalább kell. Tegnap reggelre megjött, így tegnap este bevettem az első szemet ma ugyanabban az időpontban a másodikat, így a ciklus első napján kezdtem szedni és tartom is az előírtakat. Így kb mikorra lehetek védett? Vagy egyikre se hallgassak és várjam meg míg elfogy az első havi adag? Légyszi segítsetek mert gőzöm sincs mi van most. Ez az első alkalom hogy ilyen gyógyszert szedek és nincs senki akihez fordulhatnék ezzel. Dienille egyébként a fogamzásgátló amit szedek.

2023. márc. 10. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anno nekem azt mondták a dokik, hogy 1 hónap (1 ciklus) szedés után lehet adni rá, hogy hat
2023. márc. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En lindynettel kezdtem. Nekem a doki azt mondta hogy a mensi elkezédese utani 5.napon vegyem be. Így az első levél beszedése után vér teljesen. Egy masik doki pedig azt mondta hogy ha a mensi 1. napjan szedem be azzonal ved.

De szerintem ha biztosra akarsz menni várd meg az egy hónapot!

2023. márc. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ha a ciklus első napján elkezded szedni akkor már abban a ciklusban sem lesz peteérés _elméletileg_, tehát tkp az első naptól hat, ahogy a gyógyszer tájékoztatója mondja. A 10. napot ne értem, ovuláció szabályos ciklus esetén a 12-14. nap környékén szokott lenni szóval még arra sem tudok gondolni, hogy úgy értette a doki, hogy a 10. nap után akkor is véd ha valamiért nem akadályozta meg a peteérést, mert pont beledurrantanátok valószínűleg a peteérésbe, szóval nem tudom, a doki hogy értette ezt. Ha biztosra akarsz menni várj egy ciklust.
2023. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ELMÉLETILEG hat a 10. szemtől, a gyakorlatban meg bármi történhet. Szóval inkább kivárnám az első teljes levél végigszedését. Többek között hogy látni lehessen hogyan reagál rá a szervezted (lehet meg kell szakítani a kezelést, vagy felfelejted bevenni, vagy hasmenésed lesz stb.). Ha eddig kibírtátok akkor azért az egy hónapért nem kockáztatnék.
2023. márc. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!