Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet abból bajom, ha drasztik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet abból bajom, ha drasztikusan keveset menstruálok a fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés
Először a legalacsonyabb hormontartalmú gyógyszert szedtem, akkor is keveset mensiztem, de mellette 15 napokat pecsételgettem. A mostaniban minimálisan több van, de elég aggasztó, hogy szinte semmi sem folyik (90%-kal kevesebb). Mondjuk ha azt nézem világ életemben nem volt erős vérzésem, 5 óráig kitartott egy normál tampon erős napokon.
2010. okt. 6. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Figyu, szerintem nem, de én elmennék nőgyógyászhoz, nehogy teljesen leállitsa a tüszőrepedésedet, mert az sem jó Szóval szrintem irány az orvos...
2010. okt. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tabletta mellett természetes,hogy kevesebb a "mensi",mivel ez nem a normál menstruációd,csak egy megvonásos vérzés.Ha a rendes mensi is kevés volt,akkor fogamzásgátló mellett tovább csökken.Azért kaptál magasabb hormontartalmút,mert az elöző tabletta szedése mellett pecsételő vérzésed volt.Ez gondolom a mostani tabitól megszünt.De erősebb "mensi"-re ne számíts.
2010. okt. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első: a fogamzásgátló teljesen leállítja a tüszőrepedést!Mindegyik!A tabletta mellett a méh nyálkahártyája sem vastagszik meg annyira,mint normál esetben,így ami a megvonásos vérzés alatt leválik,az jóval kevesebb,mint rendes ciklus alatt,vagyis kevesebb a vér.
2010. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, ez nem menstruáció, csupán megvonásos vérzés. így nem is lehet annyira intenzív. nekem is sokkal kevesebb lett a bogyótól. de ha annyira aggaszt, hívd fel a dokidat, s beszéld meg vele, s hátha ő megnyugtat.
2010. okt. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekem tökéletesen megfelelne, meg csak 5 napos volt, ami külön öröm :) De nagymamám állandóan azt mondja, hogy neki emiatt kellett abbahagynia, nehogy úgy járjak... Bár az 40 éve volt kb., akkor még ilyen gyógyszerek se voltak. 1 hónapon belül mindenképp megyek újabb adagot íratni, akkor majd rákérdezek pontosan.
2010. okt. 6. 22:29
 6/6 Lieni ***** válasza:

Én évek óta szedek fogamzásgátlót.

Mostanában egyre kevesebb volt a menzesz, sőt az utolsó két alkalommal szinte el is maradt, utoljára pedig teljesen, nem is jött meg. Felkerestem a nőgyógyászt, és ő elmondta, hogy ez teljesen normális, mert a méh nyálkahártya elvékonyodott. Ne aggódjak, szedjem tovább a tablettát, semmi gondom nem lehet.

2010. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!