Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megváltozott a Roxanelle...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Smiley18 kérdése:

Megváltozott a Roxanelle hatóanyaga?

Figyelt kérdés

Arra lettem figyelmes, hogy egyre drágább a fogamzásgátlóm. Nagyjából mindig 7000 forint környékén mozgott, de mára már 8400 forint lett.


Illetve úgy emlékszem, hogy nem ezek voltak eddig a hatóanyagok: drospirenon és etinilösztradiol.


Próbáltam utána nézni a neten, hogy mennyibe kerül most, de egy olyan oldalt sem dob ki, ahol látnék róla képet vagy árat, bármit, csak ugyanazt a szöveget dobja be, ami a betegtájékoztatóban is le van írva.

Illetve mostanában matricát sem adnak hozzá, hogy még jobban nyomon követhető legyen.


Lehet, hogy ez már kifutó termék vagy változtattak rajta?



2023. máj. 9. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az kizárt, akkor neve is más lenne. És rengeteg-rengeteg papírmunka lenne.

Amúgy is , a gyógyszerben a hatóanyag ára csak a töredéke az előállításnak.

2023. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A gyógyszergyártás nem hasraütésszerűen megy. Ha egy hatóanyag megváltozik - bármi miatt is, akkor a gyógyszert kivonják a forgalomból és új névként kell szabadalmazzák.


Az ár változás bármi miatt is lehet: infláció, háború, covid, stb.

Nekem például a migrén gyógyszerem egy időben nem volt kapható, mert az egyik hatóanyaga oroszországból volt importálva. Mikor ismét kapható volt, akkor szinte dupla áron árulták ezért az orvosom felírt mást.

2023. máj. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!
2023. máj. 10. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!