Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni tabletta? Megszakításos közösülés?

Figyelt kérdés

Fél éve végetért a párkapcsolatom, és abbahagytam a tablettát, főleg azért, mert voltak trombózisra utaló jelek.

Tegnap szeretkeztem a volt párommal, megszakítással csinálta (eddig ilyen nem volt köztünk), szerinte biztonságos, mert 2-3 másodperccel előbb kivette, ráadásul 1-2 nap múlva kell nekem megjönnie.

Ti azért bevennétek esemény utánit? És azt hol kell kérni, mekkora procedúra?


2010. okt. 11. 11:22
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Létezik olyan hogy előváladék, szóval valamennyi esély így is van a terhességre.

Esemény utáni tablettát a nőgyógyász írhat csak fel, 6000.- körül van.

2010. okt. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
Nőgyógyásznál. Az exed meg egy se**fej, már bocs. Önző. Mitől lenne biztonságos? Hány éves amúgy? És te? Már az előváladékban is lehetnek érett hímivarsejtek!!!
2010. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2010. okt. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szerinted az lórúgás esemény utáni tabletta mennyivel biztonságosabb (trombózis szempontból), mint az alacsony hormontartalmú fogamzásgátló?

Képtelen vagyok követni a gondolatmenetet...

2010. okt. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Én voltam a barátnőmmel eseményutániért, és neki a sürgősségire kellett mennie, ott valahogy eligazították soron kívül egy nőgyógyászhoz.

Szerintem nem árthat egy tabletta, úgy emlékszem 6.000 Ft.


Ja és irass fel enyhébb fogamzásgátlót a trombózisod miatt, anyu is ezért szedi most azt, amit én. A megszakításos "védekezésről" meg annyit, hogy nem érsz vele semmit, ugyanis van olyan, hogy előváladék amiben szintén lehetnek hímivarsejtek.

2010. okt. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az esemény utáni az egyszeri. Amúgy nem az ő hibája, de ejlenleg mindegy is.
2010. okt. 11. 11:38
 7/25 anonim válasza:

Ez a módszer nem biztonságos sajnos. Viszont, ha 1-2 nap múlva kellene megjönnie, kevés az esélye nagyon, hogy teherbeesnél, bár tudok olyanról, aki a menzije környékén esett teherbe.

Ez a tabletta nem a legjobb egészség szempontjából, de el kell dönteni, mi a jobb, ha nem szeretnéd megtartani a babát, az esetleges későbbi abortusz vagy az esemény utáni tabletta.

2010. okt. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönet a 11:28-asnak!
2010. okt. 11. 11:40
 9/25 anonim válasza:
Ja, és, ha nem rendel a nőgyógyászod, mert a tablettát hamar kell bevenni, akkor nyugodtan menj be az ügyeletre, ott felírják neked. Csak minél előbb intézd, ne legyen késő. Igaz, 72 órán belül kell bevenni, de minél később veszed be, annál nagyobb az esélye, hogy kevésbé lesz hatásos.
2010. okt. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Abortusz nem lenne semmiképpen. Amúgy az egyik volt barátnőjével 2 évig csinálta megszakítással, és akkor esett teherbe a lány, mikor egyszer óvszert használtak, hogy rendesen végigcsinálhassák, de az óvszer kiszakadt. Persze tudom, még menstruáció közben is lehet terhes valaki, csak valószínűleg magamat próbálom nyugtatgatni.
2010. okt. 11. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!