Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Létezhet olyan, hogy fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Létezhet olyan, hogy fogamzásgátló váltás után heteket késik a mestruáció?

Figyelt kérdés

A kapcsolatban én vagyok a pasi, és úgy érzem, hogy a csaj csak szivat, hogy addig nem lehet szex amíg nem jön meg neki, pedig másképp is lehetne védekezni, de arról meg nem is esik szó, miközben tegnap is azt írta, hogy már rég lefeküdt volna velem, de mégcsak nem is görcsöl. Terhes tőlem meg biztosan nem lehet, mert ez egy újrakezdett kapcsolat, és cirka 3 éve voltunk utoljára intim kapcsolatban, tudtommal akkor nem is szedett semmit. Állítólag 2 hete késik neki.

Köszi az értelmes válaszokat!


2023. jún. 5. 07:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló fel tudja borítani alapból is a ciklus, tehát még gyógyszert váltani se feltétlen kell, hogy pl egy hónap kimaradjon. Egyébként ha nem hagyott ki napokat, tehát közvetlenül elkezdte szedni az előzö gyógyszer után, a védelem folyamatos. Meg ha nagyon akarna szexelni, felvetné az óvszer lehetőségét is.

Lehet hogy kicsit húzza az agyadat vagy még várni akar vele és egyszerűbb ezt kitalálnia. 🙄

Amikor előzöleg együtt voltatok, hogy védekeztetek?

2023. jún. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amúgy terhes nem lehet?

Én a helyedben azért óvatos lennék vele. Sose tudni.

2023. jún. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így elég kevés infó, így zavaros is. Először is most szed valamit, vagy most nem szed épp semmit?


Váltáskor nem muszály várni a következő vérzésig, azt csak azért javasolják, hogy 100% ne terhesen kezdd el szedni a következőt. A fog. gátló nem valódi ciklus, így nincs is igazán eleje, vége stb. Ha nem szed most semmit, és késik 2 hetet (mihez képest btw?), akkor az lehet valós. Lehet a hormonális hatás, vagy pedig alapból volt már hajlama rá (van olyan nő, akinél egyáltalán nem szabályos, ez nem kiugróan nagy késés).


Hogy miért gondolkodik így, arról csak őt tudod megkérdezni. Szerintem nyugodtan mehet gumiban a szex.

2023. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az előbb beszéltünk, és némi pontosítást kértem. 1,5 hónapja szedi ezt az újat, mert a másik nem használt, és a volt pasijával becsúszott a baba, de sajnos nem volt szívhang. A doki aki felírta neki, azt mondta, hogy a váltásnál hagyjon ki 1 hetet, majd kezdje el szedni az újat. Állítólag legutóbb meg is jött neki rendesen, most meg késik. Bár így ezt leírva az 1,5 hónapot nem is értem, mert ha kihagyott egy hetet, akkor el is csúszhat neki a ciklusa, vagy nem tudom mit számol. Annyit mondott, hogy még ezt a hetet megvárja, aztán elmegy dokihoz.
2023. jún. 5. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem csúszik el. Amint elkezded szedni a tablettát, újraindul a számláló. Nem akarok hülyeséget mondani, mert van többféle fogamzásgátló, de alapvetően attól lesz vérzése, hogy a levél végén megvonja a hormonbevitelt. De az simán lehet, hogy az új hatóanyag első 2-3 hónpajában nem minden oké. Aztán ha utána se javul, akkor nőgyógyász, vsz. másik gyógyszer. Szal ezzel a logikával lehet, hogy még 3 hónapig nem lenne szex.


Azt hiszem, a vetéléses sztori miatt elővigyázatos.

2023. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!