Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hüvelygyűrűről mit lehet tudni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hüvelygyűrűről mit lehet tudni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hallottam, hogy a hüvelygyűrű kevésbé káros, mint maga a fogamzásgátló tabletta. Ezt csak recepttel lehet kapni egyébként? Meg ezt hogyan szokták alkalmazni? Hallottam, hogy fel kell tenni úgy, mintha mensi kelyhet tennénk fel, de ez nem fura szex közben? Ki lehet venni amíg szeretkezem a párommal? Meg hogyan veszem ki? Lehet túl gondolom, de mi van ha beljebb csúszik és nem tudom ki venni.


Bocsánat, első barátomról van szó, első szexuális élményem is nemrégiben volt (vele) és nem nagyon vagyok tájékozódott ezekben az ügyekben és szeretnék fogamzásgátló módszerekhez folyamodni. (addig is gumi van a dologban)



Egyébként ez csak egy random kérdés ami sokszor feljön a fejemben:


Ha valaki szedi ezt két hónapig csak, majd aztán mégse szedi, majd egy fél év múlva megint egy kis időre szedi és így össze vissza, az nagy baj, vagy ilyen lehet csinálni?



2023. szept. 12. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ugyanaz a hatóanyaga mint az orálisan szedhető készítményeknek így a lehetséges mellékhatásai is ugyanazok. Mondom LEHETSÉGES mellékhatás - azaz nem törvényszerű (van akinél bekövetkezik, van akinél nem).

Az előnye, hogy nem kell figyelni az adagolására - bevetted / nem vetted - illetve nem befolyásolja az emésztőrendszer (hányás, hasmenés stb.) a felszívódását.

2023. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

23-27 éves korom között használtam, kényelmes, nem éreztem. Ha szex közben zavaró volt de nem is mindig akkor arra az időre ki lehet venni. Probléma mentes volt nekem, szerettem.

Viszont használd folyamatosan, megterheli a szervezeted ha össze vissza ahogy gondolod úgy használod. Ha nincs állandó partnered akkor gumival védekezz

2023. szept. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!