Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a fogamzásgátló feliratásán...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a fogamzásgátló feliratásának a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem régiben lett párom s szeretnénk komolyabban is együtt lenni már. Viszont én mindenképpen a fogamzásgátló mellett döntenék. S ezért szeretném tudni mi a menete a feliratásnak.

Volna kiegészítő védekezés is persze de én ezt szeretném. Igaz mondta hogy hormonilag picit fel fog kavarni.


28/L



2023. okt. 20. 07:16
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia. Elkell menni idöpontot kérni nőgyogyászhoz. És ő ott fogja neked felirni. Eldönti hogy neked melyik lenne jo.
2023. okt. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nőgyógyászhoz kell menni. Elmondod hogy szeretnél fogamzásgátlót szedni. Aztán ő felírja.
2023. okt. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha normális akkor előtte kikérdez családi anamnézisről, volt-e májprobléma és pl. trombózis vagy véralvadási probléma a családodban, akkor májfunkciót és véralvadási mutációt vizsgálnak (pl. Leyden mutáció). Májfunkció vizsgálatot évente ajánlott végeztetni (én orvosom max. 2 évig írta automatikusan a gyógyszert, utána kellett vinnem friss vérvételi leletet erről).


Aztán javasol gyógyszert, amit a használati utasítás szerint kell szedni (21 nap gyógyszer, 7 nap gyógyszermentes szünet, ami alatt pár napos ún. megvonásos vérzés jelentkezik, majd újra 21 nap gyógyszer és 7 nap szünet stb.). Leállítja a petesejt termelést, szóval igen, belekavar a hormonrendszeredbe. Van, hogy nem válik be a tabi, amit először felír, mellékhatásai vannak, ha ezek fenállnak 3-6 hónap múlva is, akkor vissza kell menni és próbáltok másikat (nyilván ha durva mellékhatása van akkor nem kell hónapokat szenvedni vele).


Ha megfelelően szeded, akkor nem kell mellé kiegészítő védekezés, az egyik legbiztonságosabb módszer - ha óvszert használtok továbbra is akkor miért szednéd, nem értem? Ha a nemi betegségektől félsz akkor csináltassatok mindketten egy STD panelt a leggyakoribb betegségekről mielőtt elhagyjátok az óvszert.

2023. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!