Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Miért tekintik lutri fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tekintik lutri fogamzásgátlási módszernek a termékenységtudatosságot?

Figyelt kérdés

Még nőgyógyászok is kb a megszakításos és a naptármódszer, esetleg a ráovlasás szintjén kezelik, miközben rendesen csinálva gyakorlatilag teljesen jó módszer.

Nyilván, rendesen cisnálva. Lehet szarul is csinálni, tény, de a tablettát is lehet nembevenni vagy a gumi is kiszakadhat nem megfelelő hasnzálatkor, szóval a nem megfelelő hasnzálat mindenben benne van.



2023. okt. 28. 22:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem pl. a rendkívüli peteérés lehetősége miatt.
2023. okt. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1, egyrészt az elég ritka, másrészt meg a módszerrel azt is ki lehet szűrni.
2023. okt. 29. 00:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem mindenki ugyan olyan. Egyrészt a gyógyszert ha bárki beveszi normálisan, rendszeresen, nincs 0.3 % esélye a teherbeesésnek. Ugyan ez az óvszerrel is.

Ha viszont csak a tested jelzéseire figyelsz, az nem elég. Amikor terhes szerettem volna lenni, mindent kipróbáltunk, ezt is, és ovulációs teszteket is. Aztán kiderült orvos által, hogy konkrétan a testem hiába olyan jeleket ad le hogy félidőben ovulálok, konkrétan akkor estem teherbe, amikor a menstruációmnak meg kellett volna jönnie. Szóval ez nem is olyan ritka mint gondolnád.

Van olyan ismerősöm aki menstruáció alatt esett teherbe. Egyszerűen hiába a termékenységtudatosság alapelvei, ha a tested mást mutat.

2023. okt. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3, hogy érted, hogy a menstrucáió alatt estél teherbe?


Ovulációs teszteket nem ismerem, de ugye az ovuláció mindig csak utólag igazolható, előre vagy épp aktuálisan nem. Ha meg már igazolva van, akkor elmúlt, szóval akkor ott már nem lesz teherbeesés.


A termékeny időszak meg simán belenyúlhat a menstruációba is, szóval az tök érthető. Nyilván nem az a petesejt fog megtermékenyülni ami épp kukázódik, de ha a mensi idején van szex és már jelen van a termékeny nyák, az simán életben tartja a spermiumot a következő ovulációig, ha nem túl hosszú ez az időszak.

2023. okt. 29. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Nem ismerik jól : összekeverik a naptárral meg a megszakítással.

2. Nem használják jól: Nem igazi önmegtartóztatással kerülik el a fogamzást, hanem pl óvszereznek a kritikus időszakban.

2023. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4: én a ciklusom 5. napján estem teherbe (úgy, hogy mindig a 12. napon van ovulációm). Valószínűleg egy brutál orgazmus csinált nekem egy extra tüszőrepedést. És nem "kivárt" a spermium, mert az uh-n látszott, hogy egy héttel érettebb a petezsák, mint ha ciklus közepén estem volna teherbe. Szóval lehet, hogy ritka, de velem bizony megtörtént.
dec. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ciklus idején nem szabad a termékenységtudattal szexelni. Hogy nézed meg a nyák minőségét pl.?
dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7, ciklus idején? MÁrmint a ciklus melyik szakaszára gondolsz?
dec. 14. 12:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Mensire, bocsánat
dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!