Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kiszakadt az óvszer ciklusom...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiszakadt az óvszer ciklusom 23-ik napján, érzem a PMS tüneteket napok óta, így is hatna az esemény utáni tabletta, hogy a luteális fázisban vagyok? Próbáljak egy ovulációs tesztet?

Figyelt kérdés

Tegnap éjfél előtt történt,így ma tudok menni az ügyeletre! :/


Kb. 10 napja lehetett az ovulációm. Bocsássatok meg ha ez az ötlet bután hangzik, de sajnos nem azért kell a tabletta, mert nem tudnánk felnevelni egy babát, hanem azért, mert sajnos méhsövényem van és a doktornőm szerint nem tudnám kihordani a terhességet, előbb kell majd egy műtét.


Eseményutáni iratása előtt csináljak inkább egy ovulációs tesztet amúgy? Vagy ez már veszett fejsze nyele.


A potenciális ovu napján fájt a jobb oldalam amúgy, el is sírtam magam a sok hormon miatt, kb. Az ágyból nem volt kedvem felkelni, de aznap nem is voltam a párommal, előtte nap sikeresen védekeztünk. Napok óta érzékenyek a melleim, fent van a hőm, fel vagyok puffadva, sokat járok pisilni, fájt a fejem is, tehát nálam ez egyértelműen luteális fázis most már.


Nyilván szegény párom nem fog addig megnyugodni, amíg nem veszem be. 9-kor nyit a pláza itt, akkor tudnék ovulàciós tesztet meg terhességi tesztet venni, hiszen ha az véletlen pozitív lenne a 10. DPOn, úgysem hatna már az eseményutáni.


Tehát tájékozott vagyok, csak tényleg nem tudom muszáj bevennem-e ezt a hatalmas hormonadagot, bár egy vetélésnél minden jobb... :/



2023. okt. 29. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A peteérést gármtolja meg így én már biztos nem venném be.

1 napja se törtent igy mit akarsz egy hcg tesztel???!!!

Tájékozódj jobban és reménykedj.

2023. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De mivel azt írtam, hogy 10 napja volt a peteérésem, és akkor előtte pár nappal nagyon aktívak voltunk, ki tudja... 0% eséllyel lehetek terhes, mert akkor működött a gumi, de azért mielőtt beveszünk egy ilyen hormonos tabit, ajánlott tesztelni, legalábbis ezt írták a neten, ugyanis terhesekre nem is hat... az ovulációs teszt pedig egyértelműen mutatja, ha nagyon nem aktuális és akkor nem venném be...
2023. okt. 29. 08:46
 3/4 A kérdező kommentje:
szóval tájékozódtam úgy vélem...
2023. okt. 29. 08:47
 4/4 A kérdező kommentje:

4-es szerintem még mindig nem érted, de nem fogok magyarázkodni még egyszer feleslegesen. :) Ha nem fogadod el, hogy soha nem felesleges egy esemény utáni tabletta beszedése előtt tesztelni, akkor nem tudok már mit mondani. És igenis be kell szednem, mert leírtam, hogy jelen helyzetben NEM szabad teherbe esnem, ne magadból indulj ki és írj haszontalan válaszokat! És vannak ciklusok, ahol lehetséges 2 ovuláció valami miatt. A női test nem egy műszer, ezért kell tesztelni. De ha te ezt nem így véled, akkor nem tudok már mit mondani! Kezemben a teszt, megvárom, amíg el tudok menni mosdóba, utána indulok az ügyeletre.


Szép napot mindenkinek, aki esetleg elolvasta a kérdést.

2023. okt. 29. 09:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!