Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 19 éves vagyok , fél éve a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

19 éves vagyok , fél éve a párommal , gumival védekezünk , ideje lenne váltani ?

Figyelt kérdés
Meg nem voltam sosem nőgyógyásznál , de lehet hogy ideje lenne fogamzásgátlót íratni . Tartós kapcsolat lesz , már most is stabil
dec. 26. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%

Igen! Ideje egy új párnak! 19 évesen nehogy az elsőnél megállj!


N, 33

dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló opcionális, ha szeretnéd, és a nőgyógyász is mindent rendben talál, akkor okés. De mindenképp el kell menni a nőgyógyászhoz, felnőtt nő vagy, aktív szexuális életet élsz, ez ilyenkor már fontos.
dec. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
#1 Nem mindenki akar ribi lenni
dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

A te dolgod eldönteni, hogy szeretnél-e tablettát szedni.

Én barátnőmmel már az elején megbeszéltem, hogy természetesen az ő döntése, de jobban szeretném, ha gumit használnánk. Kevesebb kellemetlenséggel jár, és nem kell attól félni, hogy vajon milyen hatással lesz a szervezetére.

dec. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem pasiként marha kényelmes, hogy a feleségem fogamzásgátlót szed, és alapvetően ő az aki nem hajlandó gumival szexelni, mert a csupasz farkamat akarja magában érezni. Ettől függetlenül én nála azt látom, hogy a hormon jelentősen lenyomja a libidóját, ráadásul akkor kezdett hízni, amikor elkezdte szedni. Mivel nekünk már van 3 gyerekünk és nem akarunk többet, azt tervezem, hogy én fogom elköttetni magam, hogy ő abbahagyhassa a hormonok szedését. Ez persze nálatok még nem lehet opció, de szerintem érdemes fontolóra venni a gumit továbbra is.
dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ilyen fiatalon ne kezdj el gyógyszert szedni, felborítja nagyon a hormonokat. Én inkább várnék vele pár évet.
dec. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%
Az éves nőgyógyászati kontroll fontos. De az tévhit a mai napig, hogy a fogamzásgátló tönkre tesz. Ma már nagyon biztonságos, egyáltalán nem jellemző, hogy gondot okoz. Persze nem hasraütésre kell felírni.
dec. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

1-esre véletlenül se hallgass, ha találtál valakit, akivel tartós kapcsolatban tudsz lenni, adj hálát az égnek vagy bárminek/bárkinek, és örülj neki.


Nekem életem egyik legjobb döntése volt, hogy fiatalon (18-30) is gyógyszert szedtem. Eddig sosem volt nemkívánt terhességem (nagyon figyeltem a tabletta helyes használatára, ha kellett, volt mellette gumi is), negatív hatását 10+ év alatt nem tapasztaltam. Most kicsit idősebb vagyok (33) és a migrénem miatt már csak minitablettát szedhetek, de alapvetően ezzel is meg vagyok elégedve. A ciklusaim kicsit rendszertelenebbek mellette, de bőven megéri, hogy nincs az a folyamatos kitettség a felhasználói hibáknak, ami óvszer mellett lenne.


Én nagyon ajánlom, hogy szedjél tablettát, de csak ha biztosan monogám kapcsolatban vagytok, és a szükséges ablakperiódus után elvégeztettétek az alap STD-teszteket (HIV-et, szifiliszt, Hepatitis-C-t mindenképp néznék, de akár ennél többet is).

dec. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
8-as Azért ne akard már azt mondani hogy 15 évig egy huzamban gyógyszert szedni egészséges. Én 28 éves korom elött nem szedtem, inkább gumiztunk épp ezért. Akik tizenévesen már gyógyszert szednek később általában már mindig nyügös a teherbeesés.
dec. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
A feleségem 18 éves kora óta szedi az antibébit, 27 évesen szinte azonnal sikerült teherbe esnie amikor rászántuk magunkat és meg se álltunk 3 gyerek alatt. De a libidóját megöli a gyógyszer. Jellemzően csak abban a 7 napban kívánós, amikor nem szedi, de akkor meg ugye a vérzés miatt nem igazán jó szexelni. Szóval én jobban örülnék, ha nem szedné.
dec. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!