Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet hogy terhes vagyok?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

mit tegyek 18 vagyok, egyetemre akarok menni gyerek semmi feleképp nem lehet. Nők ti kérlek akik átestetek már ehhez hasonlon vagy a terhesség fazisain, kérlek segítsetek.

Köszönöm előre is.!

Hú kezdem úgy, hogy 2023. Szeptember25.-én bevettem egy esemény utáni tablettát baleset végett. Ami után teljesen minden rendben volt meg is jött, viszont most nemrég 2024. Januar 10.-én ismét kiszakadt, igy kénytelen voltam mégegy tablettát bevennem. Csak hogy nem mult el a 6 hónap a 2 tabi között. Január 10.-től fejfájásom volt 3-4 napig, hányinger és alhasi fájdalom is de gondoltam a tabletta rongál csak szét, tegnap 15-én csinaltam egy terheségi tesztet, negatív lett. Ma pedig reggel ahogy felkeltem 15. Én véreztem nem kicsit se tul sokat.


jan. 16. 16:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezen kívül, a baleset előtt mult el 2 nappal, es hogy megjöjjön kell még bár 28 nap meg a terhességi esély is alacsony volt aznap... De a mai vérzéd pedig ilyen vilagosas szinű volt
jan. 16. 17:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz
jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"tegnap 15-én csinaltam egy terheségi tesztet, negatív lett."


5 nappal a lehetséges teherbeesés időpontja után teljesen felesleges terhességi tesztet csinálni, mert a legérzékenyebb teszt sem képes ilyen korán kimutatni, mivel csak a beágyazódás után kezd el termelődni a HCG hormon, aminek a vizeletből történő kimutatásán alapul a teszt.


Nézd meg a tesz használati utasításán, hogy mit írnak arról, hogy legkorábban mikor ad megbízató eredményt.


Ha nem hánytad ki az esemény utáni tablettát, akkor szinte kizárt, hogy terhes legyél. Eleve az időzítés miatt is igen kicsi esélye lett volna eseményutáni tabletta nélkül is.


Biztos, hogy megfelelő méretű óvszert használtok? Normál használat mellett nem szabadna kiszakadnia, nemhogy 4 hónapon belül már másodszor.


Nem kéne azt kockáztatnod, hogy pár havonta egy drasztikusan nagy adag hormonnal bombázod a szervezetedet.

jan. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha biztosra akarsz menni és nem akarsz örökké idegeskedni és, hogy ne csinálj hülyeségeket amivel magadnak is árthatnál menj Nőgyógyászhoz!
jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Scream85 ***** válasza:

Az idegeskedés miatt is bőven lehet hasi fájdalmad, hányingered,stb.

Gondolkodj már, alig 1 hét telt el az eset óta....ezek biztos nem a terhesség ilyen tünetei, azok csak jó pár hét után jelentkeznek.

jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!