Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Milyen ösztrogénmentes fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen ösztrogénmentes fogamzásgátlási módszerek vannak, amire nincs hatással az emésztés/gyomorrontás?

Figyelt kérdés

Édesapámnak tüdőembóliája volt. Nincs hajlama vérrögképződésre, egy gyógyszer okozta. Édesanyámnak szintén nincs, ő is világ életében ösztrogéneset szedett. MTHFR heterozigota mutacion van, ami onmagaban nem okoz verrogkepzodesi hajlamot.

Ezek miatt a dokim ösztrogénmentes fogamzásgátlást javasol. Igen ám de itt jön a baj. A gumiról váltottunk, nem szeretnénk megint hajnalban futni esemény utániért ha baj lenne vele. Slindát szedek 3 hónapja, de elég stresszes időszakom volt, és ha én stresszelek, megy a hasam. Nyilván így a gyógyszer nem hat ahogy kéne. Van csak progeszteronos injekcio, de azt csak annak ajánlják aki már nem akar gyereket. Hormonmentes spirál vagy rézgyöngy de azt meg már szülés utánra ajánlják(nincs gyermekem) inkább, nagyobb a rizikofaktora h begyullad elotte, ugy meg nem szivesen adnek ki 60-70 ezret ha csak rosszabbat csinálok vele. Más lehetőségem így már nincs is? Válasszak a rossz vagy a rosszabb között?

Van időpontom dokihoz, de addig szeretném tágítani a nézeteimet, hátha tud valaki valamit mondani :(



jan. 26. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Hormonmentes spirál. Van egy kisebb és egy nagyobb méret. A kisebb kifejezetten olyan nőknek van, akik még nem szültek. Nekem is olyan van.

Azért is jó, mert nem tömöd magad hormonokkal.

jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1es ez milyen árban van?

Mennyire kellemetlen?

jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szimptotermális módszer
jan. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2 - én külföldön csináltattam magándokinál, de Magyarországon is elérhető termékkel. Nem tudom mennyire releváns az az ár az otthonihoz képest.


Kellemetlennek kellemetlen. Nagyon el kell lazulj közben, de érzed a hasadban a dolgokat, utána a doki nekem egyből kevert ki flektor port, hogy igyam meg. De mêg utana is menstruációs görcshöz hasonlatos fájdalmam volt, de nem az a durva szint, utána még dolgozni is mentem. Utána két hétig véreztem (3 hónapig normális). De aztán minden rendben volt vele. Nem kell a pirulákkal szenvednem, mestersêges hormonokat se kap a szervezetem, sokkal nyugodtabb vagyok.

jan. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!