Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Meddig számít normálisnak a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig számít normálisnak a köztes vérzés fogamzásgátló szedése alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Körülbelül két hete kezdtem el szedni fogamzásgátlót. Igazán semmi panaszom nincs annyit tapasztaltam hogy néha görcsöl az alhasam mint amikor megjön. Az utóbbi 4-5 napban tapasztaltam olyat hogy egészen halványan szinte észrevehetetlenül mintha elszíneződést látnék amikor kitörlöm. De ez is olyan volt hogy egy napig ez volt aztán semmi majd megint egy fél napig aztán semmi. Tegnap és ma erősebb hol nagyon sötét hol nagyon mély piros “vérzést” tapasztalok de azt is csak akkor ha kitörlöm a betéten/bugyin nincs nyoma. Emellé tegnap is és ma is úgy görcsölök mintha megjönni. Nem a mezeszem első napján kezdem el szedni a tablettát mert nem jött meg előző hónapban( szokott ilyen lenni). Felhívtam az orvosomat aki lerázott azzal hogy kezdjem el amikor akarom. Ha a korábbi menzeszeimet számolom akkor most kellene megjönnie ha nem szedném a tablettát. De mivel ugye szedem következő héten jönne az az időszak amikor nem szedek gyógyszert. A vérzést tudom hogy tapasztalhatom erről tájékozódtam viszont az aggaszt hogy görcsölök is pont úgy mint amikor megjön. Nem tudom meddig normális bármi is a gyógyszer alatt. Az orvosom legközelebb hétfőn elérhető de nem túl segítőkész így nem tudom hirtelen kihez forduljak. A tabletta amit szedek a Jangee 3 mg/0.02 mg.

Köszönöm ha tudtok segíteni!



febr. 10. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

3x kezdtem el fogamzásgátlót szedni (2x szültem, amiatt hagytam abba), mind a 3x én az első levél alatt folyamat véreztem, nem csak 1-2 napot. Normális, nekem azt mondta a doki.

Az első 3 honapban belefér a tabi alatti vérzés. Addigra szokik hozza a gyógyszerhez a szervezet.

febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az első levelet végig barnáztam

Neha volt azota hogy az utolso 5 levelnel elkeztem barnazni. Doki azt mondja szedjek érfalerősítőt olyankor

febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat azóta már viszont rendesen vérzek mintha megjött volna és borzalmas görcseim vannak. Remélem ez is csak a hozzászokás miatt van. Igyekszem türelmes lenni
febr. 10. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az első egy-másfél hónapban ez teljesen természetes. Viszont ha rosszul érzed magad, vagy úgy érzed, hogy megnyugtatna, akkor nyugodtan fordulj orvoshoz, arra van.
febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!