Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szerintetek van okom aggódni,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van okom aggódni, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
13 napja szedem a fogamzásgátlót, egy időben minden nap, egyet sem hagytam ki. A betegtájékoztató szerint 7 nap után már hatásos ha menstruáció bármely napján elkezdtem és azonnal ha az első napon. Én a 4. napon kezdtem és tegnap szeretkeztünk a párommal óvszer nélkül. Nagyon aggódós típus vagyok és most így is elég stresszes az életem nem akarok aggódni emiatt is feleslegesen. Szóval megbízhatok a gyógyszer betegtájékoztatójában és már védve vagyok vagy van okom aggódni terhesség miatt? Köszönöm szépen a válaszokat előre is.

ápr. 8. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Leírta. 7 nap után véd, te 13 napja szeded. Nincs mitől aggódnod, elméletben.

Sajnos én is aggódok még fogamzásgátló mellett is, hát ez van.

ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

xd


KERLEK NE SZAPORODJ

ápr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak köszönöm az értelmes válaszát


Kedves második hozzászóló, normálisan, értelmes módon tettem fel kérdésem. Inkább az ne szaporodjon aki ilyen kérdéseket olvasgat és ilyen kommenteket fűz hozzá. Nem vagyok hülye, egyszerűen borzalmasan félek ezektől.

ápr. 8. 12:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire paranoiás vagy, akkor nem tudom, miért nem vártátok meg az egy hónapot, amit a nőgyógyászok is szoktak javasolni a biztonság kedvéért?

Elvileg hatásos, de koránt sem biztos. Pláne, hogy 13+4 = 17. napon dugtatok gumi nélkül, ami pont az esetleges ovuláció környékén van, szóval ha nem volt elég hatékony a gyógyszer, akkor akár terhes is lehetsz.

Remélem nem vagy az, mert neked tényleg nem kellene szaporodnod...

ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaja, ha ennyire parás vagy akkor nem tudtatok még 1 hónapot várni???

Azért javasolnak 1 hónapot, hogy látni lehessen hogyan reagál a szervezted a készítményre, illetve nem egyforma időben van mindenki peteérése - pont ezt is le fogja szabályozni, de egyenlőre vakrepülésben mentél. A teherbe esés kockázata kicsi, de nem is zárható ki teljesen esetedben.

ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Há én úgy tudom akkor véd olyan hamar, ha az első napon veszed be. Vagyis azt állítják akkor az első szemtől véd, de én sosem kockaztattam.
ápr. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!