Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlóval menstruáció...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlóval menstruáció eltolás?

Figyelt kérdés
Volinát szedek kb 5 hónapja, jövő héten kellene tartanom a 7napos szünetet, de pár nappal szeretném eltolni. Hogy kellene csinálnom? Beszedjem az egész következő levelet? Vagy csak pár szemet, és tartsak szünetet?És akkor szünet után a következő szemeket, és az újabb levélből addig szedjem, míg el nem jön a köv. szünet ideje? Kissé tanácstalan vagyok.(olvastam a betegtájékoztatót, és a kis füzetet is, de nem a papírformára vagyok kíváncsi) Légyszi olyan írjon, aki tapasztalattal rendelkezik. (Ja és nem tizenéves csitri vagyok.)
2010. nov. 2. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a papírformára vagy kiváncsi? :) Ez jó,akkor szerinted más mi alapján csinálja? Én már csináltam,mégpedig úgy,hogy elolvastam a tájékoztatót és meg is értettem.

Ha most nem akarsz 7 napos szünetet,akkor szedd tovább a következő levelet.Maximum 21 napig maradhat így ki a vérzésed,vagyis a következő levél végéig.Aztán 7 napos szünetet kell tartanod.Nem muszáj az egész levelet beszedned,ha mondjuk csak 10 nappal szeretnéd késleltetni a vérzést,akkor 10 napig szeded a következő tabletták bogyóit és aztán tartasz szünetet,de a szünet ne legyen hosszabb 7 napnál!

Emellett én abban a 10 napban gumival is védekeznék és legyen nálad mindig betét,mert az eltolás miatt lehet közti vérzésed.

2010. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nem a papírformára vagyok kíváncsi, hanem a tapasztalatokra...mert olvasni én is tudok;) és meg is értettem...de éppen arra vagyok kíváncsi, hogy mennyire gyakori a közti vérzés stb...mert közti vérzés esetén teljesen felesleges eltolnom4nappal...mert akkor ugyanott tartok...
2010. nov. 3. 09:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. nov. 3. 09:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! én már többször csináltam ilyet, mert mindig a nyaralás alatt lenne a szünet, ilyenkor eltoltam. Volt, hogy csak pár szemmel szedtem tovább, de volt olyan is, hogy az egész levelet bevettem és csak utána tartottam szünetet. Nekem soha nem volt pecsételő vérzésem ilyenkor, és a 7 napos szünetben is ugyan úgy jött meg, ahogy előtte. De én Lindynette20-at szedek. A lényeg, hogy ne csináld sűrűn.

21N

2010. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Csak még annyi lenne, hogy ha csak 3 szemmel többet veszek be, és utána megtartom a 7 napos szünetet, akkor utána csak a maradék 18szemet szedjem be, és újabb szünetet tartsak, vagy 21szemet szedjek be, és utána jöjjön a szünet? Mert ugye a második esetben teljesen eltolódna a ciklus, ami nekem abból a szempontból jó lenne, hogy nem hétvégente jönne meg ezentúl.

2010. nov. 4. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!