Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése közben...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése közben barnás folyás?

Figyelt kérdés
3hónapja szedek fogamzásgátlót(jangee) eddig nemvolt vele semmi gond, a gyógyszermentes héten mindig az 5.napon jött a megvonásos vérzés, mostviszont a 2.napon barnás folyásom van. Ez ,mitől lehet?Mindíg rendesen beszedtem agyógyszert, ezért nem értem mi lehet a probléma?
2010. nov. 3. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Áttöréses vérzés talán. De ilyesmivel szokás nőgyógyászhoz fordulni, nem a gyakorikerdeseken kérdezni.
2010. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mivel most történt gondolom megkérdezem, mielőtt orvoshoz szaladgálok.
2010. nov. 3. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:
menj vissza az orvoshoz
2010. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szar neked ez a gyógyszer, ennyi. Orvoshoz kell menni és valószínűleg mást kapsz majd. Ez a köztes vérzés attól van egyébként, hogy túl alacsony a gyógyszer hormontartalma, amit szedsz és ilyenkor ráadásul nem is véd teljesen.
2010. nov. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. napon áttöréses vérzés? Na ne már!


1. Ha gyógyszerszünetben vagy a 2. napon, akkor ez már a menzesz eleje. Van ilyen, hiába jött eddig az 5. napon.

2. Ha a tablettás 2. napon vagy:

Az 5. napon megjön, ehhez képest a 2. gyógyszeres nap a vérzés 5. napja, normális a barnázás.


Ha egyéb panaszod lesz, rendellenes vérzés tabiszedős napokon, akkor doki. Ez, amit leírtál, normális.

2010. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első 3-tól kérdezném, hogy mielőtt ész nélkül írtak valami baromságot, számoltak?
2010. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

11:46 köszönöm a normális választ, így már nem aggódok.

Az elözö válaszoló kicsit megilyesztett..egy alacsony hormontartalmú gyógyszer is véd a sznetben tudtommal.Klönben már elég sokan teherbe setek volna.

2010. nov. 4. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:

Az alacsony hormontartalmú tabi is véd. Viszont az előfordulhat, hogy elsőre nem megfelelő tabit kapsz, főleg, ha nem volt hormonvizsgálat, mielőtt felírták. (Legtöbb doki ránézésre ír tabit, vagy a "kedvencét" írja fel.) Ennek viszont vannak tünetei: legtöbbször rendellenes vérzés hónap közben vagy folyamatosan, nagyon erős vérzés vagy éppen a megvonásos vérzés teljes elmaradása, hízás... stb. De terhes nem leszel "mellékhatásként", az biztos.

Sajnos, ezen az oldalon sok olyan dolog elhangzik, aminek a fele sem igaz, ráadásul halra ijesztik egymást az emberek. Amikor meg valóban gáz van és orvos kellene, akkor jön a válasz: "biztos nincs semmi baj, majd elmúlik, ne aggódj..."

Lényeg, hogy ha "csak" annyi problémád van, az nem ad okot aggodalomra. Ha bármi mást tapasztalsz, akkor viszont vissza kell menni a dokihoz, semmit nem fog csinálni, ír egy másik tabit, ennyi.

Előző voltam, egyébként 33 N, én is évek óta szedek tabit. Terhesség-ügyben elég parázós voltam, míg nem volt férjem, jól utánanéztem a tabiknak.

2010. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!