Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Szeretnék felíratni fogamzásgá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék felíratni fogamzásgátló tablettát. Először szakrendeléssel próbálkoztam, de összeegyeztethetetlen sajnos az időpont. :S Jött a magánrendelés gondolata, ami kissé költséges. Kb. mennyi szokott ez lenni?

Figyelt kérdés

A "kiszemelt" orvos weboldalán azt olvastam, hogy a vizsgálat 5000, receptfelírás 1000, rákszűrés 1000. De akkor ez nekem most egy vizsgálatot jelentene, vagy többet? Plusz még receptfelírás, vérvétel, visszarendelés, ilyesmi? Vagy ez hogy működik?

Előre is köszi a válaszokat!


21/L


2010. nov. 4. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb.ilyen árak vannak mindenhol.Egy lelkiismeretes orvos megvizsgál plusz kér egy labort. Ez utóbbit nem kell "maszek" alapon intézned, amikor ráérsz.Egy 10E ft-ot sajnos valószínű nem árt rászánnod:(
2010. nov. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először íratsz fel tablettát? Nekem 1 alkalom (1 vizsgálat) volt, az is magánrendelésen, mikor először mentem nőgyógyászhoz. A receptet ott megkapod, ha ultrahanggal mindent rendben talál. Azért hormonvizsgálat, ilyenek nem lesznek (csak ha PCOS vagy valami gyanú felmerül, de normál esetben nincsenek.). Rákszűrés nem kötelező, csak ajánlott. (annyiból áll, hogy vesz egy "kenetet", nem derül rögtön ki, nekem küldtek sms-t.)
2010. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenhol ilyenek az árak sajnos :( Nekem szerencsém van, mert mióta orvosira járok, azóta nem kér pénzt tőlem az orvos (bár ez elég gáz, de nem tehetek róla, hogy nem fogadja el...)

Viszont nem értek egyet az előzővel. Ha NORMÁLIS orvost választasz, akkor el KELL, hogy küldjön vérvételre, mert mindenképp ellenőrizni kell a vérképedet és főleg a májfunkcióidat- mivel a gyógyszer eléggé igénybe veszi a májadat... És az igazán lelkiismeretes orvosok olyan vizsgálatot is kérnek, ami a trombózisra való hajlamot mutatják ki- mivel a gyógyszer nagyon erősen hajlamosít a trombózisra. Elég sokat hallottam már olyanokról, akik embóliát, trombózist, agyvérzést kaptak fogamzásgátló szedése mellett...

Szóval első alkalommal mindenképp megvizsgál, hogy minden rendben van e a hüvelyeddel és a méheddel, tehát ezért elkéri mondjuk azt az 5000 Ft-ot. Emellett ad beutalót vérvételre. Ha megvolt a vérvétel, akkor az eredménnyel kell visszamenned (bár jobb esetben rendel a kórházban is, és akkor hozzáfér az eredményeidhez), azok alapján írja fel a gyógyszert. Elvileg ekkor már "csak" 1000 Ft, a receptfelírásért. Onnantól kezdve pedig 3havonta egy ezres, mivel általában 3 havi gyógyszert írnak fel egyszerre és mindig csak a recept "árát" kéri.

Mindezek mellett viszont aki rendszeres nemi életet él, annak erősen ajánlott évente méhnyakrákszűrésre mennie. Nálunk én szoktam szólni az orvosnak tavasszal, hogy esedékes az újabb szűrés, olyankor meg is csináljuk. Ennek a szűrésnek az árát is az orvos mondja meg, ezt viszont már nem tudom, mennyi lehet, mert mikor nekem először szűrték, akkor már nem kellett fizetnem.

Gondolom Te már eddig is rendszeres nemi életet éltél (bár akkor elég durva, hogy még nem voltál rákszűrésen, de ahogy itt olvasom, sokan nem tudják, hogy kéne menni évente, ha már rendszeresen szexelnek...), szóval mikor felhívod az orvost időpontot kérni, akkor megbeszélheted vele, hogy szeretnél fogamzásgátlót felíratni és méhnyakrákszűrést is.

Ha nem küld el vérvételre, az elég gáz, én akkor a helyedben keresnék egy másik orvost, mert azzal elég nagy kockázatnak tesz ki Téged.

Remélem tudtam segíteni.

20/L

2010. nov. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!

Még nem élek rendszeres nemi életet, eddig csak pár alkalommal voltunk együtt a barátommal, de gondoltam, fő a felkészültség, és a még biztosabb védekezés. A méhnyakrákszűréssel és hasonlókkal tisztában vagyok.

2010. nov. 5. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!