Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit ne szedjek (fájdalomcsilla...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit ne szedjek (fájdalomcsillapító gyógyszert) fog. Gátló mellett?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztatóba azt olvastam, hogy csak az antibiotikumos gyógyszerek mellett veszti el a hatását a fog.gátló, de tegnap fájt a fejem és be akartam venni gyógyszert, mire az osztálytársam rámmordult, hogy mekkora hülye vagyok (algopyrin volt).

Pl aspirin, algoflex, buscopan, nem csökkentik a hatását nem?

Találok esetleg valami olyan oldalt ahol több gyógyszer van leírva? Vagy sorolnátok párat?


Nagyon megköszönném.


2010. nov. 18. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Aminek biztos, hogy rossz hatása van, az a kalmopirin. Bennem csak ez az infó maradt meg valahonnan.
2010. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Saridont se.
2010. nov. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én amúgy panalgorint szoktam.
2010. nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fájdalomcsillapító NEM antibiotikum. Bármelyiket nyugodtan beveheted.

A Kalmopyrint is. Azt csak bizonyos antibiotikumokkal, pl. Sumetrolimmal nem lehet együtt szedni. Fog.gátlóval igen.

2010. nov. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugtatót hashajtóval soha. Én is nyugodtan bef..tam miatta...
2010. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ez az, amiről nagyon megoszlanak a vélemények. Antibiotikum mellett (bármelyiket szeded!!) mindenképp kieg. védekezést javasolnak, mert mindegyik csökkenti valamennyire a védelmet. Fájdalomcsillapító gyógyszerek közül én a Saridont nem szedem soha, mióta szedem a foggátlót, mert olvastam a gyógyszerem leírásában egy hatóanyagot, ami üti a gyógyszert és az a Saridonban benne van. Az Algopyrinről is hallottam ezt, bár erről megoszlanak szintén az orvosi vélemények. Az egyetlen fájdalomcsillapító csoport, amiről nem hallottam sehol, hogy ütné a foggátlót, az iboprufén hatóanyagúak (ide tartozik pl. az Algoflex, Advil Ultra) úgyhogy én csak ezekből szedek be, ha fáj valamim, antibiotikum szedése alatt meg utána 1 hétig szigorúan kieg. védekezést alkalmazok!
2010. nov. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én cataflam-ot szedtem közben pár napig én nem védekeztünk máshogy. 28hetes terhes vagyok...
2010. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!