Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kicsivel több mint egy éve...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kicsivel több mint egy éve szedek fogamzásgátlót. Befolyásolhatja ez meghatározóan a közérzetemet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sok volt a családi probléma az eddigi életemben,ráadásul nem is csipri csupri dolgokról van szó, tehát sohasem voltam az az önfeledt és gondtalan ember, azonban kb. 1 éve pont akkortájt mikor elkezdtem szedni a tablettákat sokkal nehezebben kezelem a problémákat. Nagyon feszült vagyok, gondterhelt, annyi ideget megeszek hogy arra nincsenek szavak...

Kis ideje javulás állt be (elköltöztem otthonról de ez egy másik történet), de még mindig nem az igazi. Hogyan deríthetném ki hogy ezek a dolgok,időnként már már depressziószerű állapot a gyógyszer miatt lehetnek-e? Mert ugyebár ez nem játék hogy egyszer szedem,egyszer nem...

Valaki mondjon valami okosat mert ez így nagyon nem jó.. :S

köszönöm! 19/L


2011. jan. 2. 00:44
 1/5 anonim ***** válasza:
igen, ismerős.. viszont ez a legbiztonsagosabb :)
2011. jan. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugye, mindig elmész (6 havonta) az ellenőrző mérésekre?

Merthogy ez a tabletta károsíthatja a májadat, ezért kötelező ez a vizsgálat. Csak egy vérvétel...

2011. jan. 2. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hagyd abba és kiderül.Fél éves szünetet tarthatsz,annyit szoktak javasolni,egy-két hónapra nincs értelme abbahagyni.
2011. jan. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, de még szívesen fogadnék párat:)

Hmm.. voltam rákszűrésen, de engem egyszer sem küldtek el vérvételre, bár januárban voltam "dokitúrán" és 2x is vettek vért, nem mondták hogy lenne bármi bajom.Szóval lekopogom.. :)

Utolsó válaszadó: De ezt a tablettaszünet dolgot nem csak többéves szedés után szokták beiktatni? Nem kérdőjelezem meg amit mondtál, csak én nem igazán értek ehhez:

2011. jan. 2. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell több év után sem,csak ha az illető úgy érzi.Te úgy gondolod,hogy neked a tablettától lehetnek ezek a tüneteid.Akkor minek szednéd még pár évig,ha most is kiderítheted,hogy így van-e.Mint írtam 1-2 hónapra nem érdemes abbahagyni,mert többet árt,mint használ,de fél év már egy ideális szünet idő.Azalatt a ciklusod is helyre áll,mert tabletta után lehetnek vele gondjaid és arra is választ kapsz,hogy fogamzásgátló nélkül hogy érzed magad.

Van egy másik lehetőséged is.Mégpedig,hogy fogamzásgátlót váltasz.Akkor nem kell szünet,a részleteket pedig úgyis az orvos elmondja.

2011. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!