Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló kiürülése?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló kiürülése? Meddig hat abba hagyást követően?

Figyelt kérdés

Sziasztok.A barátnőm /tri regol/nevezetű gyógyszert szedte,és az lenne a kérdésem, hogy 3 hete hagyta abba a szedését menyibe befolyásolja a teherbe esést még a gyógyszer?

Válaszotokat előre is köszönöm.


2011. jan. 4. 19:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Elnézést a fogalmazásért,de 48 óráztam kicsit fáradt vagyok.
2011. jan. 4. 19:07
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nem akartok még gyereket, akkor azonnal teherbe esik, ha meg szeretnétek, akkor több hónap, mire sikerül.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy elvileg ha kihagy több szemet, akkor már nem biztos a hatás, de van, akinek sokáig tart, mire helyreáll a hormonrendszere.

2011. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én is tri-regolt szedtem, és 4 hónapja hagytam abba. a testsúlyom nem változott, a közérzetem sem, barátommal óvszerrel védekezünk. Abbahagyás óta még egyszer sem volt vérzésem, de az orvosom azt mondta, előfordulhat, hogy egy darabig így lesz (mondjuk nálam előtte is sokszor voltak kimaradások, néha csak 4-5 hónaponta jött meg). 20/L
2011. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Kicsit aggódtunk mert amióta abba hagyta volt 1 párszor, hogy a megszakításos "védekezést" használtuk és a félsz egy kicsit bennünk volt mert, hát azért ott van a fránya elő váladék.
2011. jan. 4. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem ártana tisztázni,hogy akkor most akartok gyereket vagy nem? Ha nem,akkor védekezzetek normálisan és szedje tovább a tablettát,ha pedig akartok,akkor minek izgulni az előváladék miatt?

Fogamzásgátló miután abbahagyta kb.36-48 órán belül ki is ürül a szervezetből.Ez azt jelenti,hogy elvileg teherbe eshet.Elég gyakori,hogy ilyenkor akár több petesejt is megérik,így a fogantatás is esélyesebb.

A másik verzió,hogy felborul a ciklus és hónapokig gond van a menstruációval.Nem jön meg,vagy egy-két hónap kimarad stb.Ez vagy rendeződik fél éven belül vagy nem és akkor orvosi segítség kell.Ez az időszak sem kockázatmentes,főleg azért nem,mert így lehetetlen kiszámolni,hogy mikor lehet épp peteérés.

2011. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gyorsan kiürül, abbahagyás után rögtön kell más védekezés, ha vki nem szeretne babát.


Előfordul, hogy vkinek több hónapig nincs menzesze, vagy nagyon nehezen esik teherbe tabi után, de vki meg nagyon könnyen. Erre nem lehet alapozni.


De nem értem:

Ha nem akartatok babát, akkor:

- miért hagyta abba a tabit?

- VAGY miért nem használtok helyette mást?


Most komolyan minden egyes nap 15-ször el kell magyarázni, hogy a megszakítás nem megfelelő védekezés, és akármennyire is "óvatos" vagy, teherbe ejtheted?


Most komolyan jobb ezen aggódni minden egyes k*rva hónapban, mint felhúzni egy óvszert?


Vegyetek tesztet, és reménykedjetek.

2011. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló már nem véd, onnantól kezdve, hogy elkezdődött az új ciklus a tabletta nélkül. Tehát bármikor teherbe eshet. 3 hónapig viszont nagyon nem ajánlott, pont a tabi miatt.
2011. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]

Fogamzásgátló szedésének abbahagyása után mennyi ideig biztosít védelmet? - Nőgyőgyászat Portál

www.nogyogyaszat.eu

Fogamzásgátló szedésének abbahagyása után mennyi ideig biztosít védelmet? A hormonális fogamzásgátló gyógyszer használatának abbahagyása után, a következő hónapban már nem véd a teherbeeséstől! Tehát az előírt szünet elteltével, ami rendszerint 7 nap, már nem biztosít védelmet a teherbeeséstől.

2014. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!