Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit csináljak akkor, ha 21...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak akkor, ha 21 napos fogamzásgátlóból egyel többet vettem be? Vagyis véletlenül elkezdtem a következő levelet.

Figyelt kérdés

Az egy hét helyett hagyjak ki 8 napot? Fogalmam sincs. Baj szerintem nem nagyon lehet, mivel most kezdtem el szedni.

Előre is köszi!


2011. jan. 6. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
A szünetet nem lehet soha hosszabbítani, csak rövidíteni! Ezt jól jegyezd meg! Tartsd meg a 7 napos szünetet és kész. Akkor van baj, ha hiányzik az adagból, az nem baj, ha 22-t veszel be. /Pl. ha el akarod tolni a vérzés kezdetét, azt is így kell, hogy tovább szeded./
2011. jan. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
de a szünet után is legalább 21-et vegyél be!
2011. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Inkább szedd most már végig a következő levelet (előfordulhat pecsételő vérzés), mert egyrészt akkor nem kell kiegészítő védekezést alkalmazni, másrészt pedig nem borul fel teljesen a hormonháztartásod. Ilyet semmiképpen ne csinálj, hogy kihagysz 8 napot, mert egyrészt csökken a védelem, másrészt teljesen bekavarsz a szervezetedbe.
2011. jan. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%

"másrészt pedig nem borul fel teljesen a hormonháztartásod"


A fenéket. Attól borul csak fel igazán. Az orvosok egyáltalán nem szokták javasolni ezt a kihagyósdit.

2011. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A kettő közül (mármint, hogy hiába kezdte el az újat, mégis hagy szünetet, és a tovább szedi a következőt folyamatosan) előbbi nagyobb kárt okoz. Fenn áll egy szerencsétlen helyzet, és a legkisebb rosszat kell csinálni. Amúgy a tájékoztatóban is utóbbi szerepel, hogy szedje végig a következőt, mert az kevesebbet árt, mintha hirtelen abbahagyná. Nyilván nem mindig csinál ilyet a kérdező, egyszer-egyszer pedig meg lehet tenni (így szokták kihagyatni a menstruációt pl. nyaralásnál).
2011. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
És az orvosok a legkevésbé sem szokták javasolni, hogy hirtelen abbahagyd, ha már elkezdted szedni ;)
2011. jan. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem értem, hogy miért akarjátok ennyire túlkomplikálni... Megtartja a 7 nap szünetet aztán jön a következő 21 bogyó. Ennyi az egész. Semmi nem fog felborulni, kiegészítő védekezés meg pláne nem kell (miért is kéne, az bogyóHIÁNY esetén merül fel, itt meg egy nappal tovább szedte, na bumm.)


Szerintem is sokkal rosszabb ha nem tart szünetet! Jöhet a pecsételő vérzés, stb. Meg kell tartani a szünetet és ennyi. Ha vérzést akarsz eltolni, akkor annyi szemmel kell megtoldani a 21 napos szedést, ahány nappal akarod, hogy később kezdődjön a megvonásos vérzés. Jelen esetben ugye a kérdező nem "akarta" eltolni a vérzését, de ettől függetlenül simán csak meg kell hogy tartsa a 7 nap szünetet, majd elkezdeni az új levelet és abból már ugye 21 szemet bevenni.


Nem nagy kaland az egész, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni.


26/N

2011. jan. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jézusom, egyáltalán nem így kell eltolni a menstruációt! Igaz, még csak tanulom az orvosi szakmát, de rengeteget beszéltem erről a nőgyógyászommal, és ő is azt mondta, hogy egyáltalán nem így kell! Hanem vagy beszeded teljesen a következő levelet, és abban a hónapban elmarad a megvonásos vérzés, vagy ha csak meg akarod változtatni a menstruáció kezdő napját, akkor megrövidíted a tabletta szedési szünetet. Ez a plusz tabletta beszedés, majd hirtelen abbahagyás nagyon sok kárt tehet, főleg ha nem egy, hanem több fázisú a tabletta. De nem véletlen van ott a betegtájékoztató, az is leírja, hogy nem szabad hirtelen abbahagyni, hanem be kell szedni a teljes levelet. Javaslom kérdező, konzultálj valamelyik "orvos válaszol" oldalon egy nőgyógyásszal, nehogy valami kárt tegyél magadban...
2011. jan. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
igen, ugyanúgy tartsd meg a szünetet és kész...én pl most 3 szemmel többet szedtem, h kitoljam 3 nappal a mensesem, a tájékoztatóban benne volt,hogy lehet ilyet csinálni, le van írva, hogy hogyan :) ha akkora kárt okozna, nem hinném, hogy beleírnák a tájékoztatóba, hogyan kell... inkább az a kérdés, hogy nem fogsz e összekavarodni, ha azt a plusz 1 hiányzó szemet mindig a következő levélből pótolod...nekem ilyen esetekre van meghagyva egy levél gyógyszer, amolyan mindenes vésztartalék, így ha plusz szemre van szükség, nem kell belekavarnom a már meglévő rendszerbe...javaslom neked is
2011. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%

Tudod hogy működik a tabletta? Fenntartja a progeszteron szintet. Ha abbahagyja, akkor leesik, ezért válik le a nyálkahártya és jön meg a vérzés.

Tudod mi lesz, ha egyetlen egy nappal tovább szedi? Az égvilágon semmi.

Megtartja a 7 napos szünetet, aztán beszedi a 21 tablettát.


Ha nem hagy szünetet, az igenis marhára nem tesz jót. Én is kérdeztem már erről orvost, és egyáltalán nem javasolta a szünet kihagyását, mert egyáltalán nem tesz jót.


Jah és egyébként én is orvostanhallgató vagyok.

2011. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!