Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mikor kell szünetet tartani a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kell szünetet tartani a fogamzásgátló szedésében?

Figyelt kérdés

Pont egy éve szedem a fogamzásgátlót és ma voltam íratni és mondta az orvos (nem nőgyógyász) hogy most jó lenne egy-két hónap szünet,mert később komoly bajok lehetnek belőle ha folyamatosan szedem.Mondta hogy egy évben egyszer kell hosszabb szünet.Máshol azt olvastam hogy elég 2-3 évente szünetet tartani.Egy ismerősöm pedig soha nem tartott szünetet mióta szedi(évek óta) és semmi baja nincs.

Most akkor hogy van ez?

És ha kell akkor mennyi idő?És mikor kezdjem el újra szedni?Menses előtt,után?


2011. jan. 10. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta anőgyógyászom hogy mivel a mai gyógyszerek meg amit én szedek (Lindynette20) annyira alacsony hormontartalmúak hogy nem kell szüneteket tartani mert ha 1-2évente szünetelnék csak megzavarnám vele a testem és nagyobb kárt okozhatok.Azt mondta 5-6év után érdemes fél év szünetet tartani.de olyat is ismerek aki 8évig szedte és abbahagyta,rá egy évre lett babája.Tehát ki mennyit bír,de nekem azt tanácsolta hogy 5-6évente kell szünet!22L
2011. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szakmabeliként azt mondom akár 20 évig is lehet szedni szünet nélkül, s ezt nem a privát véleményem, hanem a nőgyógyászati klinika volt dirijének szájából vettem.
2011. jan. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég hülyeség is lenne ha évente kéne szünetet tartani.

Teljesen felborítana mindig mindent.

2011. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem főorvos azt mondta 5 év után ajánlatos :)
2011. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!