Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Véleményeket szeretnék hallani...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véleményeket szeretnék hallani! Szerintetek melyik a legjobb fogamzásgátló módszer? Óvszer vagy tabletta? Milyen tapasztalataitok vannak? Melyiknek mi a hátrány, előnye?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha most kezdenél nemi életet, óvszer. A tabletta nagyon felborítja a hormonháztartást, többet árt mint használ. Viszont védekezés nélkül soha, semmit!
2011. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Én évekig szexeltem óvszerrel, de nagyon nem volt jó a sex, és csak később jöttem rá, amikor már gyógyszerre váltottam, hogy az óvszer miatt nem tudtam élvezni, mert rettentően irritál. Miután megpróbáltam óvszer nélkül aztmondtam soha többet azzal, annyira rossz, tényleg mintha zokniban fürdenél. Hatalmas a különbség. Én gyógyszerpárti vagyok, 3 éve szedem semmi baj nincs.
2011. jan. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mindennek van előnye és hátránya...


Óvszer előnyei:

- véd a betegségek ellen is

- megbízható

- látod, hogy ha vmi gond van vele (pl kiszakad)

- nem avatkozik bele a szervezett működésébe


Óvszer hátrányai:

- sokak szerint kényelmetlen (bár én 5 éve használok óvszert, és sosem volt ilyen gondom, és a páromnak sem..)

- elég idegesítő, ha éppen nincs kéznél

- ha vki gyakran él nemi életet, akkor elég drága


Tabletta előnyei:

- akármikor egymásnak lehet esni

- beleélvezhet a fiú a lányba

- sok nőnek kevesebb lesz tőle a vérzése, rövidebb ideig tart és enyhülnek a görcsök (nem mindenkinél!!)



Tabletta hátrányai:

- csak orvos írhatja fel

- teljesen beleavatkozik a normális hormonháztartásba

- rengeteg mellékhatása van (betegtájékoztató leírja): pl. a leggyakoribb a libidócsökkenés és a hüvelyszárazság, de sok nőnél előfordul migrén, étvágynövekedés/hízás stb.

- nagyon figyelni kell a szedésére (hányás, hasmenés, más gyógyszerek stb).


Én személy szerint a kapcsolat elején inkább az óvszert javaslom. A tablettát csak 18 év felett, normális kivizsgálás után szabadna felírni. És csak akkor, ha MINDKÉT fél szeretné (nem a fiú erőlteti rá a lányra pl), összeszokott már a páros, komoly a kapcsolat.

Futó kalandért pl nem kezdenék el tablettát szedni...

2011. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

19 éves korig óvszer. Utána tabletta.


Az óvszer felhelyezése egyszerű, viszont ha a párodnak kicsi a mérete akkor hülye hangot ad miközben gyűrődik a vége. Egyes óvszereknek gumi szaga is van, ami ugye csak erősödik a súrlódással.


Tablettát rendszeresen szedni kell, viszont teljesen természetes úton élvezhetitek a szexet.Hülyeség hogy teljesen felborítja a hormonháztartást, csak akkor ha serdülsz, és alapból össze van kavarodva, ezért is írtam hogy tabi 19+, de inkább 22.

2011. jan. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

"Hülyeség hogy teljesen felborítja a hormonháztartást"


Miért lenne hülyeség? Szerinted ha mesterségesen hormonokat visz be vki a szervezetébe, az teljesen természetes?

Szted miért hízik tőle annyi nő? Miért csökken a libidójuk nullára?

Miért lesz abbahagyás után totál rendszertelen az addig (tabi előtt) teljesen szabályos ciklusuk?

2011. jan. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Én nem híztam egy dekát sem, nem csökkent a libidóm, a menstruációmat lerövidítette, gondtalan szeretkezés, bárhol, bármikor. Ennél nem kell több indok. Persze csak ha elég idős vagy már, és nem az első alkalom lesz. Én 21 éves koromban kezdtem el szedni, most 24 vagyok.
2011. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem pont hogy libidónövekedés lett és egyáltalán nem híztam tőle...
2011. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

80%-os: Örülj neki. Természetesen van ilyen is. Bnőm meg hízott tőle, és a libidója is nulla lett.

Másik barátnőmnek csak a libidója lett nulla.

Attól, hogy neked nem volt vele ilyen problémád, még másoknak lehet.

2011. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia! Az óvszert helyezném előnybe, meg lehet szokni, van olyan amit szinte nem is érezni, persze ha nincs az idegesítő. Viszont a tabletta felborítja a hormonháztartást, libidócsökkenéshez vezethet,stb és ha babát szeretnél lehet az abbahagyása után évekig nem sikerül, mert nem áll vissza normálisan a ciklusod, és nem indul meg a peteérés,általában a legtöbb hátrány azután jön ki miután abbahagyják a tablettát, persze van egy kevés % akinek nincs baja tőle.
2011. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Noa91 ***** válasza:

én két évig gumival, 3hónapja tablettával...és most sokkal jobb.mellékhatást nem érzek.

19/L

2011. jan. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!