Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 72 órás tabi után 20 nappal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

72 órás tabi után 20 nappal elkezdhetem szedni a fogamzásgátlót a menzesz alatt?

Figyelt kérdés
A menzeszem rendesen megjött a 72 órás tabletta szedése után, előtte nem szedtem fogamzásgátlót, viszont most, hogy újra párkapcsolatban vagyok, felirattam újra a nőgyógyászomnál. Ugyanebben a hónapban kezdtem el szedni tehát a Symicia nevű antibébit és még csak egyet vettem be, de most látom, hogy elvileg a betegtájékoztató szerint a következő hónapban kellett volna elkezdeni. 3 hét telt el a 72 órás tabi bevétele óta. Nagyon felborítja ez a hormonháztartást? Lehet ebből gond, h előbb elkezdtem?
2011. jan. 21. 22:36
 1/7 Panda Péter ***** válasza:
önmegtartóztass. illetve nem muszáj, a másik eset hogy kicsinálod magad.
2011. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én vártam még egy plusz vérzést a tabletta és a 72 órás közt, hogy biztosan kitisztuljak. Tehát összesen két vérzést és a harmadiknál kezdem el szedni a fogamzásgátlót.

Nem szabad ilyen szinten ártani a saját szervezetednek.

Lehet, hogy most nem érzed, de ennek akármi következménye lehet a jövőben és nagyon fogod bánni, hogy nem voltál türelmes vagy körültekintőbb.

2011. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, h elfelejtettem előbb megnézni a tájékoztatót. Nem szándékom kicsinálni magam. Emberi feledékenység.
2011. jan. 21. 22:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

Igazából azt javasolnám, hogy folytasd a tabletta szedését és keress vel egy nőgyógyászt és kérd ki a véleményét, de az a baj, hogy sokan letojják az egészet...

aztán ha pár év múlva pco-s vagy meddő leszel akkor néznek nagyokat...

Mert lehetne azt is, hogy most azonnal abbahagyod a tabletta szedését, de akkor meg legalább 3-4 hónap kéne (ha nem több), hogy amit elindítottál folyamatot, az normalizálódjon.

Döntsd el mi legyen. A te életed.

2011. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenképp megkérdezek egy nőgyógyászt, eddig csak egy pirulát vettem be amúgy. Épp ma. Nem is értem, h miért utólag jutott eszembe megnézni a betegtájékoztatót. Dehát ez van, gondoltam vki volt már hasonló szituációban és lehet tud válaszolni. Azért köszi az eddigi kommenteket is!
2011. jan. 21. 23:10
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Ez nem feledékenység. Ez butaság és felelőtlenség.

2. Most már úgyis tök mindegy, ha beszedted.

2011. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tartsd meg a kioktatást magadnak! Ha normális választ nem tudsz adni, akkor inkább ne írj. Le merném fogadni, h te sem vagy tökéletes és követtél el már hibát, különben nem böngésznéd ezt az oldalt. Amúgy meg utánaolvastam és semmi extrát nem írnak erre a malőrre, és amúgy is ki vagy te, h más felett pálcát törj?!
2011. jan. 23. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!