Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tegnap vettem be az első szem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap vettem be az első szem fogamzásgátlómat. (Yadine) Az orvosom azt mondta, hogy az első hónapban mindenképp használjunk mellé óvszert, viszont a betegtájékoztatón az áll, hogy az első szemtől véd. Akkor most hogy is van ez?! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 16:47
 1/7 Argloss ***** válasza:
Ha nem akarsz terhes lenni akkor inkább hallgass az orvosra. Nem mindenkire hat egyformán.
2011. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is yadine-t szedek. Nekem is azt mondta a doki, hogy a második ciklustól lehet elhagyni az óvszert. Megmondom őszintén, mi azóta is a tabi+óvszer mellett voksolunk. Nem egy sztorit hallottam már, hogy a nő terhes lett tabletta szedés mellett.
2011. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
második válaszoló, ne haragudj de szerintem ez beteges. évente 0.2 nő lesz terhes tabi mellett ami azt jelenti, hogy ötévente egy (ha azokat vesszük figyelembe akik normálisan szedik, semmi más gyógyszer nem csökkenti a hatását stb). de ha te ennyire félsz, hogy óvszert használsz mellette, minek szedsz tabit? akkor miért nem elég az óvszer? :/
2011. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
66%
Szerintem meg inkább így csinálja, minthogy történjen valami. A gumi is kiszakadhat! Jó felelősségteljes embereket is látni!
2011. febr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak gyógyszert szedek, mert ha beleesnék abba a százalékba, megtartanám :)
2011. febr. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nincs olyan tabletta sem, ami az első szem után már véd. Mindenképp szedd, minimum egy hónapig. Az, hogy tabletta is, meg óvszer, no komment....akkor minek szeded? ha állandó partnere van valakinek, nem kell gyógyszer mellé gumi is, teljesen felesleges.
2011. febr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is ezt szedek...Akkor véd elvileg az első szemtől, ha a menstruáció első napján kezded el szedni. Én is így kezdtem el szedni és mi egy hetet vártunk. Semmi próbléma nem lett belőle. Nekem azt mondta az orvosom, hogy elég 2 hete úgy várni, hogy mindjárt elmagyarázom valahogy.. persze várhattunk volna többet is. Na és akkor megpróbálom elmagyarázni..Mert ha belegondolsz, a menstruáció előtt kb 10 nappal van az ovulációs napod, utána a menstruációig nem valószínű a terhesség, majd akkor sem mikor épp megvan, ha meg elmúlt ez az időszak így egybevéve kb pont kijön a két hét, amit nekem is mondott az orvos. De ahogy te látod jónak..:)
2011. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!