Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nagyon elrontottam? Nagy baj...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon elrontottam? Nagy baj lehet ebből?

Figyelt kérdés
Yadine fogamzásgátlót kezdtem szedni. Az orvosom egy bunkó valaki volt, rendesen megvizsgált, de beszélgetni nem lehetett vele. Tudtam, hogy szünetet kell tartani a két levél között, de végül egy okos "barátnőmre" hallgattam, aki még soha nem hagyott szünetet, és valahogy teljesen az maradt meg bennem, hogy nem kell. Elkezdtem szedni a második levelet is szünet nélkül, és csak most három, négy nappal utána jöttem rá, hogy ezt nem így kellett volna. Utána olvastam, hogy az ha most abba hagyom, és így csak késleltetem a menstruációmat az sokkal rosszabb, mintha végig szedném ezt a levelet és így teljesen kimaradna. De mivel most kezdtem el szedni a levelet, úgy gondolom fontos lenne, hogy miként reagál rá a szervezetem. Nagyon nagy baj lehet belőle, ha most végig szedem a második levelet is, aztán jön a szünet? Kérlek most ne azt írjátok, hogy menjek vissza rögtön az orvoshoz, vagy, hogy ha ennyi eszem van minek kezdtem el szedni a gyógyszert. Segítséget szeretnék.
2011. febr. 23. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is szedd most már végig ezt a levelet,aztán tartsd meg a 7 napos szünetet.

A barátnőd iktasd ki és helyette olvass tájékoztatót,amit a fogamzásgátlóhoz adnak.

Ha érzel valamit azok közül a mellékhatások közül,ami a tájékoztatóban fel van sorolva,akkor gondolkodás nélkül keress fel egy orvost (nőgyógyászt) és beszélj vele!

2011. febr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

ha az orvossal nem lehet beszélni akkor le kell váltani. a betegtájékoztató pedig nem dísznek van.


ha a mostani csak a második levél akkor nagy baj nem lesz; most már szedd be végig, hagyj legalább 7 nap szünetet és utána kezd el rendesen(!) beszedni azokat a bogyókat és mindig(!) tarts szünetet.

mensit tologatni meg csak akkor kéne ha nagyon muszáj, és akkor se hónapokat hanem csak pár napot.

barátnőd pedig egy idióta.


23/n

2011. febr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tájékoztatót az elején elolvastam, tisztában voltam vele, hogy szünetet kell tartani, csak a lány megkavart, többet ez nem fordul elő. Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam, ha érzem a tüneteket fölkeresek egy (másik) nőgyógyászt.
2011. febr. 23. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

legközelebb ne hagyd hogy megkavarjanak. az orvosnak és/vagy a betegtájékoztatónak kell hinni nem a barátnőnek :)

2011. febr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!