Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló és dohányzás?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló és dohányzás?

Figyelt kérdés
Naponta legfeljebb 3 szálat szívok el, van, hogy napokig egyáltalán semennyit se. Tudom, hogy a kettő együtt nem túl jó, de elég keveset dohányzok és úgy tudom főleg a nagyon sokat cigizők ill. a 35 év felettiek a veszélyeztetettek. Mit gondoltok?
2011. márc. 3. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Most megnyugtatást vársz? Cigi nélkül is trombózist lehet kapni a tabitól, cigivel meg aztán főleg. Nyilván jobb, mint ha napi egy-két dobozzal szívnál, de rosszabb, mintha semennyit.
2011. márc. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A dohányzás és a tablettaszedés veszélyes kombináció, mert fokozza a szív-és érrendszeri betegségek kialakulásának a valószínűségét. A nem dohányzók kockázatát alapul véve, az enyhe dohányzás (napi 10 szálnál kevesebb) 3,5-szeresére, a dohányosoknál 20-szorosára növeli a kockázatát az érelmeszesedésnek, a szívinfarktus illetve az agyvérzés kialakulásának. Másrészről a krónikus dohányosoknál gyakoribbak a vérzési rendellenességek, és csökken a teherbeesés valószínűsége is!!!
2011. márc. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, tulajdonképpen egy kicsit megnyugtatást is, de inkább véleményt, mivel amikor először elkezdtem a gyógyszert (2 éve), még köszönőviszonyban sem voltam a dohányzással.

Második: igen, én is utánanéztem, mielőtt kiírtam ide a kérdést, de köszönöm. :)

2011. márc. 3. 15:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne,1 éve dohányzom,2 hete szedem a tabit,azóta kicsit visszafogtam a dohányzást/napi 2 szál,és több olyan nap van egy héten amikor nem is gyújtok rá/,persze ha bulizom,többet szívok...

A fogamzásgátló önmagában nem okoz trombózist!A dohányzás növeli jelentősen az esélyét,de tegyük hozzá,hogy ehhez a trombózisra való hajlam is hozzájárul...hajlamos vagy-e ilyenre,vagy nem...

Tény,hogy nem kéne cigizni,csak nehéz a leszokás..

Most volt a tvben egy riport egy lányról,aki lábfájásra panaszkodott,majd meghalt trombózisban,csak késöbb derült ki,amikor már késő volt,hogy dohányzott és fogamzásgátlót is szedett..

Természetesen,ez elég ritka,azért is szerepelt az eset külön riportban...

Én azt mondom,hogy lekell szokni,nem ér meg ennyit..úgy gondolom kicsi a valószínűsége a dolognak,de én nem akarok egy kis lábfájás miatt is a legrosszabbra gondolni!

Sok sikert és erőt hozzá,ha úgy döntesz leteszed!:)

2011. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A fogamzásgátló önmagában nem okoz trombózist!"

De.

2011. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendben van.De mégis mekkora esély van rá?!/Költői kérdés,nem várom rá a válaszod./
2011. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak tudnám hogy a cigaretta miért olyan nélkülözhetetlen manapság.
2011. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért nem tudod,mert nem szoktál rá.Függőség ez is.
2011. márc. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!