Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Melyik a legkényelmesebb,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyik a legkényelmesebb, könnyen kezelhető fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék, majd magas hormontartalmú tablettát, meg egyáltalán tablettát nem szeretnék! Mi jöhet még szóba fiatalon? (mivel egy már szülésen túl lévő nőnél más) Néztem a hüvelygyűrűt. Tapasztalat? Tehát összefoglalva a tablettán (természetesen komoly kapcsolatnál) óvszeren kívül, milyen fogamzásgátlók vannak, amiket könnű használni?
2009. febr. 19. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha biztonságban akarod érezni magad, tabi, gumi vagy hüvelygyűrű, esetleg spermicidek, ha minden hónapban imádkozni akarsz, hogy ne ess teherbe, akkor természetes módszerrel.

[link]


[link]

A számokat ajánlom figyelmedbe. Helyes döntést!

2009. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szia!Milligest!!! én 16éves vagyok és számomra is egyszerüen kezelhető kis hormon tartalmú gyógyszert szedek.ez a menstruációt is helyre hozza magyarúl mindíg ugyan azon a héten fog megjonni és rendszeresebb lesz az életed.3hétig szeded egykétig nem aztán megint 3hétig....semmi bajom nincs tőle nem hízok és semmi hormon változás nem történt....de már5hónapja használom és biztonságos!!!ajánlom mindenkinek
2009. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Fél éve hüvelygyűrűt használok. Számomra ez a tökéletes megoldás, mert sokkal könnyebb használni is mint a tablettát. Sok előnye van.

1. Csak 1x kell fölhelyezned, majd 21 napig van fönt és nem felejted el minden nap bevenni.

2. Mivel ez helyileg hat így nem roncsolja az egész szervezetedet. A tabinak átkell mennie az egész testededn hogy a megfelelő helyre eljusson és akár alacsony hormon tartalmú, ugyanúgy károsít.

3. Mivel nem a gyomrodon keresztül veszed be és nem áramlik szét a testedben így semmilyen gyógyszer nincs rá hatással. (Jó persze egy petefészek gyulladásra kapott antibiotikum után én is használnék kiegészítő védekezést, vagy egyéb nőgyógyászati betegségek után).

De mondjuk egy torokgyulladásra kapott antibiotikum nincs rá hatással.

Jah és ha hasmenésed van akkor sem ürül ki a szervezetedből. <--- Ezeket nekem mind a nőgyógyász mondta!!!!

Az a jó még benne, hogy nem is érzed. Jó persze picit macerás a felhelyezése, de meglehet szokni és sose esik ki. Igaz előfordult már olyan amikor nem jött meg időben és pont akkor kellett fölhelyeznem amikor megvolt és azért az a vér mindig kiakarta lökni belőlem, de ilyenkor visszakell nyomni. Én ajánlom ezt neked, persze vannak akik nincsenek ezzel megelégedve mert kényelmetlen, csúszkál össze-vissza és zavarja a pasikat. Én barátomat egyáltalán nem zavarja, de ha zavarná is akkor is benne van a tájékoztatójában hogy 3 órára kilehet venni. (Persze az a 3 óra ne legyen több 3 óránál. Kevesebb nyugodtan)


Én ajánlom neked ezt persze kinek a pap kinek a papné.

1 havi adag 3000 FT körül van, de van 3 havi kiszerelésben is az meg 8100 Ft körül van azt hiszem.

Nőgyógyásznak kell fölírnia, mert recept nélkül nem kapható.

Ugyanannyira véd mint a tabletta, és ha jól tudom 2004-2005 körüli "találmány".


Bocsi hogyha túl hosszú lettem volna.

Sok szerencsét a választáshoz :)

2009. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Utolsóét különösképp. 2 kérdés hozzád: Mennyi az esélye, hogy esetleg a gyűrű mellékhatásaként nem lehet majd gyereked? Ettől félek a legjobban, nagyon szeretnék majd (később) babát. Fájdalmas a felhelyezés, vagy gyakorlat kérdése? Köszi!!!
2009. febr. 19. 21:33
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

3. válaszoló vagyok:

A gyűrű ugyanannyira véd mint a tabletta csak nem bogyó formájában és helyileg hat. Ez a legjobb benne, mert lehet hogy a tabit mikor még nem vetted be 100%-os védelme van, de ha beveszed és végig megy az egész testeden abból a 100-ból lemegy nem tudom mennyi.

A felhelyezés egyáltalán nem fáj max picit macerás mert kiugrál a kezedből :D Néha vicces, néha idegesítő de csak 1x kell felrakni 1 hónapban. ugyanúgy kell felhelyezni mint a tampont csak ez gumiból van és karika formájú.

2009. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi megint, de arra lennék kíváncsi, hogy hány százalék kb. hogy meddő legyek a gyűrű "mellékhatásaként"?
2009. febr. 20. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért kell lepontozni??? Csak a saját véleményemet írtam le. B*romarcú.


Am kedves kérdező. Semmi olyasmit nem találtam a tájékoztatójában ahova az lelenne írva hogy meddővé lehet-e válni.

Csak annyit találtam hogy:

"A NuvaRing használatát bármikor abbahagyhatja. ha nem akar teherbe esni, kérdezze meg orvosát a születésszabályozás egyéb módjairól! ha azért hagyja abba a gyűrű használatát, mert teherbe akar esni, általánosan ajánlott megvárni egy normális vérzést, mielött a fogazmzás megtörténne. Ez segít kiszámolni, mikorra várható a baba."

Ez van a tájékoztatójában.

De szerintem ugyanannyi az esélye a gyűrű használatával a meddővé váláshoz mint egy fog.gátló tablettától.

Ez olyan mintha mi ugyanazt a tablettát szednénk és nekem nincs tőle semmi bajom viszont másnál mindenféle mellékhatás jelentkezik. Mivel más minden embernek a szervezete máshogy is reagál a gyógyszerekre.

2009. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a válaszod, sajnos ez az amitől rettegek. Emiatt nem szeretnék gyógyszert sem, hát majd még kérdezősködök dokitól is. De tényleg köszi és én felpontoztalak, nem tudom ki nyomta le.
2009. febr. 20. 20:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem rád értettem azt az első sort. :)
2009. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!