Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 éves lány vagyok. Szeretnék...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 éves lány vagyok. Szeretnék fogamzásgátló tablettát szedni a (borzalmasan csúnya) pattanásaimra. Szűz vagyok, és félek a vizsgálattól. Egyáltalán, ha megmondom, hogy a pattanásaimra kell, meg fog vizsgálni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 21:15
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
50%

Utóbbi válaszomat, neki küldöm:


A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:36

2011. márc. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
74%

Az egyik dolog:

A fogamzásgátló hormon, megváltoztatja a hüvely ph-ját, ezáltal nagyon jó alapot ad a gombáknak.

Nyilván nem a szájon át szedhető tablettától lesz az illető gombás, hanem hajlamosít rá.


Az algopirinesre:

Tudod mi a különbés? Hogy míg azt soha senkitől nemhallottam még, hogy vmi baja lett volna a fájdalomcsillapítótól, azt már nagyon sokszor, hogy mellékhatásokat tapasztalt fogamzásgátló szedésénél.

50 nőt kérdeztem meg, és 10 mondta azt, hogy semmilyen negtív mellékhatást nem tapasztalt a szedés alatt.

Szerintem kicsit érdekes arány.


Az meg, hogy "csak a peteérésed állította le"...

Hát oké. Csak tudod vannak pl olyan nők, akiknek annyira leállítja, hogy a büdös életben többet nem jön helyre. Aztán ha babát szeretne, rohanhat az orvoshoz, hogy adjon neki vmit. Aztán vagy összejön, vagy nem.

És ennek az esélye annál nagyobb, minél előbb kezd vki fogamzásgátlót szedni.

Ugyanis ilyen korban még nem olyan stabil a hormonrendszer és a peteérérés.

És ezt bizony nőgyógyász mondta nekem, nem a kisujjamból szoptam ki.


Egyébként nem lenne semmi bajom a fogamzásgátlóval megfelelő kivizsgálás után, megfelelő életkorban.

A 16 éves kor pedig nem a megfelelő életkor.


Kérdező. Pl. hormonvizsgálatot csináltak már?

2011. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

március 15 20:50

Kedves válaszoló:Az a legnagyobb baj,hogy talán ez az utolsó megoldás..Annyi krémet használtam,hogy az egész gyógyszertárat,és bioboltokat felvásároltam ezekkel a vackokkal és semmi nem segít,talán halványul,de újra visszajön.6000FT-os gyógyszer sem segített,több pattanás jött ki,mint ami eredetileg rajtam volt:(A bőrgyógyász és háziorvos a Sotretet ajánlotta,de ezt is fogamzásgátlóval kell szedni..

2011. márc. 18. 19:53
 34/45 A kérdező kommentje:

10:22

Hát nem a legkellemesebb érzés.Főleg úgy,hogy már az utcán is megállítanak,hogy mit szedek.blablabla.Elegem van ebből a korszakból!:@

2011. márc. 18. 19:54
 35/45 A kérdező kommentje:

14:16

Sok igazság van abban,amit leírtál:)Köszönöm a válaszodat.

2011. márc. 18. 19:55
 36/45 A kérdező kommentje:

16:05

Áááá most már teljesen össze vagyok zavarodva...

Amúgy mindennek van mellékhatása,még a fejfájás csillapító gyógyszernek is..

2011. márc. 18. 19:56
 37/45 A kérdező kommentje:
19:57 Hormonvizsgálatot nem csináltak(még nem voltam nőgyógyásznál),de vérvételt már csináltattam 2X is,bár nem a pattanásaim miatt,hanem,mert gyakran "bekékült" a kezem...Ennek talán van köze a pattanásokhoz?Mert a vérvizsgálaton mindent rendben találtak.
2011. márc. 18. 19:59
 38/45 anonim ***** válasza:

Az étkezési sokásaiadról egy szót sem írtál!

Talán kencék helyett hatásosabb lenne valamilyen diéta. Egy bőrgyógyász ismerősöm erre esküszik. Javaslom, hogy próbáld meg elhagyni az étrendedből a tejtermékeket (pl. sajtot is). Kipróbálhatod a hús diétát is, és a tojással készült kajákat is elhagyhatod (én először kísérletképpen külön próbálnám, aztán ha így se megy, kombinálnám). Én nem vagyok vegetáriánus, de sokak szerint ez hasznos. Talán candidának is lehet ez a tünete, érdemes lenne kivizsgálni (asszem, vérvétel)

2011. márc. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

Én vegetáriánus vagyok, én írtam, hogy tele voltam pattanással :)

Ez szerintem hormonális dolog, ami hormonális gyógyszer kell.

Persze azért nem árt hormonvizsgálat, jobb mindennek utána járni.

2011. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Szerintem a csokoládé, olajos magvak, zsíros ételek vagy akár a Cola,nem okoz pattanást.Mert a faggyút a bőrben lévő mirigyek termelik,így nem hiszem,hogy ennek a kettőnek bármilyen közvetlen kapcsolata lenne egymással:)

De azért köszi a választ!

2011. márc. 20. 14:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!