Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Megbeszéltem a nőgyógyászommal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Babyluuu kérdése:

Megbeszéltem a nőgyógyászommal h fél évig szüneteltetem a fogamzásgátlót,2-3 hete abba hagytam. Szeretkezés közben a gumi kiszakadt. Gondolom a szervezetemből nem ürül ki ilyen gyorsan. Van még hatása? 2évig szedtem.

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem még van, minimális.
2011. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj el az orvosodhoz.

Nem ad már ilyenkor védettséget, bár vannak nők, akiknek több hónapig nincs peteérésük tabi abbahagyása után.

De van, akik meg pont hogy könnyebben esnek teherbe ilyenkor...

2011. márc. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
abszolút nincs...
2011. márc. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

El kell keserítselek, azonnal kiürül. Sőt az abbahagyás után az első 1-2 hónapban sokkal nagyobb az esélyed ateherbeesésre, ahogy a szervezeted felszabadul a hormongátlás alól. Egyik barátnőm pl. a fogamzásgátló abbahagyása utáni első hónapban úgy lett terhes, hogy megszakításosan védekeztek + pajzsmirigyproblémái vannak (tehát neki alapból elég nehéz lenne teherbe esnie).

Sok nőnek néhány hónapra felírnak tablettát, ha nem jön össze a baba, úgy, hogy amikor abbahagyják, utána azonnal kell próbálkozniuk, ilyenkor nagyon megnő az esélyük.

Tehát nálad most sokkal inkább rizikós az óvszer kiszakadása :S

2011. márc. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
uhh.elég megosztottak a vélemények:S.
2011. márc. 15. 08:57
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát 3:1-re nyertünk. 100%, hogy már kiürült. A kérdés az, hogy van.e m,ár peteérésed, vagy nincs.
2011. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és azt honnan tudom h van e v nincs?
2011. márc. 15. 12:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát sehonnan. Nem véletlen mondtam, hogy menj el orvoshoz.
2011. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem az utolsó mensitől számított tizen párnap?
2011. márc. 15. 13:03
 10/12 anonim ***** válasza:

Látom nem érted a problémát:)

Szóval ha tabit szedsz, akkor a tabi leállítja a peteérésed.

Ha abbahagyod, akkor több lehetőség van:

- Valakinek egyből helyreáll, és már a következő menzesze úgy jön meg, ahogy előtte, ugyanolyan lesz a ciklusa, mint tabi előtt.

- Valakinek pár hónapig még nincsen peteérése, de pár hónap után helyreáll.

- Valakinek meg nem is jön rendbe, csak orvosi segítséggel.


Marhára nem lehet tudni, hogy te melyik kategóriába tartozol.

Tabiszedés előtt milyen volt a ciklusod? (Rendszeres volt? Hány napos?) Volt már olyan, hogy abbahagytad a tabit egy időre?

Pontosan mikor hagytad abba a tablettát?


Azért mondtam, hogy menj el az orvosodhoz, mert ő tudja megmondani, van-e szükség 72 órásra vagy nincs.

2011. márc. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!