Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A nőgyógyásznak mindenképp...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőgyógyásznak mindenképp kell vérvizsgálatot kérnie fogamzásgátló felírása előtt?

Figyelt kérdés
A dokim felírt egy fogamzásgátlót (symicia) de nem küldött vérvizsgálatra, csak később olvastam, hogy másokat szoktak. Senkinek nem volt a családból trombózisa vagy ilyesmi, ilyen esetben is kell a vizsgálat? Még nem kezdtem el szedni, várok hogy megjöjjön, de ez kicsit aggaszt... :S
2011. márc. 15. 00:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Kellett volna kérnie.

Azért szerintem ne aggódj annyira. Menj vissza még mielőtt elkezded szedni, vagy halassz egy hónapot.

2011. márc. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kellene... Felelőtlen ha nem küldött el, sőt, fel sem írhatná enélkül...
2011. márc. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Komoly bajod is lehet belőle, ha nincs vérvizsgálat.

Esetleg nem rögtön, csak évek múlva... de aztán évek alatt sem gyógyul meg.

2011. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Például mik? :S

Az se számít, hogy már évek óta járok hozzá, és végzett már mindenféle vizsgálatot korábban, és elvileg ez egy jó doki?

2011. márc. 15. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokféle, de a legveszélyesebb a májkárosodás. Az lassan alakul ki, és nincs gyógyszer rá.

Előzőleg már végzett vérvizsgálatot? Fogamzásgátlóhoz is megnézte? Nem hiszem. Az sem mindegy, hány éves vagy.

2011. márc. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem igazából... :S

És ilyen vérvizsgálatra hol tudok jelentkezni? Mától kéne szednem a gyógyszert, az baj, ha elkezdem szedni, és közben megyek vizsgálatra?

Amúgy 20 éves vagyok.

2011. márc. 15. 14:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Az orvosodnál.

Ha nem akar ilyen vizsgálatot, válassz másik orvost.

Ha elkezded, az még talán nem veszélyes... de másikra áttérni csak a ciklus végén érdemes, tehát akkor egy hónapig legalább szedned kell.

2011. márc. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd el szedni nyugodtan, de amikor leghamarabb tudsz, menj vissza hozzá, és kérd a vizsgálatot. Ha nem hajlandó rá, ami érdekes lenne, akkor keress másik orvost. Ha azt mondja nincs rá szükséged, kérdezz rá, hogy pontosan mikor csinált olyan vérvételt, amit fogamzásgátló szedése előtt kell csinálni.
2011. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszi mindenkinek a válaszokat!
2011. márc. 15. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!