Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Csak kíváncsiságból, miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak kíváncsiságból, miért alakulhat ki trombózis a fogamzásgátlótól?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ez hormon, nem? Ez miben befolyásolja a vérrögképződést? Csak érdekel... :)
2011. márc. 17. 00:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha egyfolytában szeded és nem hagyod, hogy kijöjjön az aminek ki kell jönnie éppen akkor.. Szóval, ha nem tartod be a x napig szedem x napig szünet dolgot akkor adódhat ilyesfajta probléma. Viszont ez csak egyéni vélemény, amit most hajnali 1kor alkottam.
2011. márc. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érdekes. Rákerestem neten, és leírják, hogy növeli a kockázatot (hol azt írják, hogy nagyon, hol azt hogy főleg csak annak aki hajlamos rá), leírják, hogy mi a trombózis, de azt nem olvastam sehol, hogy a fogamzásgátló mit csinál, ami miatt kialakulhat (vagy nőhet a kockázat).
2011. márc. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezaz, én is csak ezt olvastam, hogy trombózist okozhat, főleg aki hajlamos rá, de engem az érdekel, hogy MIÉRT? :D
2011. márc. 17. 01:14
 4/11 anonim ***** válasza:
gondolom mert teljesen megváltoztatja a tested rendes biológiai működését. amúgy passz
2011. márc. 17. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nemrég voltam orvosnál és a fogamzásgátlót akartam felíratni.Az orvos lebeszélt róla mert mint mondta 35 év felett a tablettától megnő a trombózis kialakulásának esélye..Rákérdeztem,és elmondta,hogy egy bizonyos kor után vagy azoknál a lányoknál akik hajlamosak rá a hormon megváltozik.A fiatalok esetében maga a tabletta változtatja meg a hormont,és ez okozza a trombózis kialakulását..A legtöbb fogamzásgátló tablettában van valami olyan adag ami nem tesz jót a vérnek sem..Ezért nem ajánlják a tablettát azoknak akik 35 év felett vannak,akiknek valami olyan betegségük van amiben közre játszik a vér.(magas vérnyomás,vérszegénység stb)
2011. márc. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
még valamit.Májbetegségben szenvedő nők sem szedhetnek fogamzásgátló tablettát..
2011. márc. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
és dohányzó nőknek sem ajánlják, főleg ha még elhízás is társul hozzá! Nemrég halt meg egy fiatal túlsúlyos, dohányzó lány trombózisban.:(
2011. márc. 17. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért, mert a benne lévő hormonkomponensek szűkítik az ereket. Nem magát a trombózist idézik elő, a vérrögképződést, hanem az ereket szűkítik, így ha valakinek alapból rossz a véralvadása, megnöveli az esélyét, hogy a szűk ereken nem jut tovább egy vérrög és kampec. Mivel a dohányzás és a 35 feletti életkor alapból érszűkületet okoz, ezért nem tanácsos dohányzóknak és a 35 felettieknek szedni.

Nos, kb. ez a lényeg.

2011. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A hemosztázisra gyakorolt hatások összetettek. A plasminogen aktivátor inhibitor-1 és a fibrinogén szint csökkenése mellett _ antithrombotikus hatás _, a VII faktor szintjének növekedését és az antithrombin III szint csökkenését figyelték meg, melyek a thrombogenitást fokozhatják, ugyanakkor a gyulladás finom markere, a CRP szintje nô, és e tényezôk együttesen aktuális paraméterek között a thromboemboliás események bekövetkeztét siettethetik. "


Ez az ösztrogén egyik, a hemosztázisra gyakorolt hatása.

Szerintem ez lehet az oka.

A kombinált fogamzásgátló tabletták ösztrogént is tartalmaznak. Több ösztrogén, nagyobb veszély.


De hozzáteszem, ez csak az én feltevésem, de ha orvosnál járok megkérdem, mert engem is érdekel.

2011. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


A végefelé irnak róla.

2011. márc. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!