Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Amikor az olyan kérdéseket...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor az olyan kérdéseket olvasom, hogy "Mikor kezdjem el szedni a tablettát?" Akkor mindenki azt mondja h a menses első napján,és ne az utolsón... Miért mondja ezt mindenki?

Figyelt kérdés
De kérdem én...ha az utolsó napon kezdem el szedni akkor miért nem hat az a levél?
2009. febr. 23. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

íme egy idézet az én tablettám tájékoztatójából:

"a xy szedését a menstruáció első napján kezdje el, ekkor azonnal védetté válik a terhességgel szemben. kezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is de ekkor a köv. héten valamilyen kiegészítő fogamzásgátlót kell alkalmaznia (óvszer, hüvelykúp)." valószínű biológiai és hormonális okok miatt van így, de ha ezt írták, hát így kell szedni és kész.

2009. febr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az előző helyes válaszon kívül:

mert ha nem úgy szeded, mint ahogyan a tájékoztatóban van, vagyis a menzesz 1. napján, akkor pecsételő vérzés jelentkezhet a következő hetekben és az nem túl kellemes.

2009. febr. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem úgy szeded ahogy kell,akkor nem ér semmit,csak csomó pénzt kidobtál az ablakon!
2009. febr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti válaszolóhoz annyit,hogy én is első nap kezdtem el szedni(mert akkor tuti hatásos,ugyanis biztosan nem volt még peteérésed,ugyanis a tabletta EZT gátolja meg),és 12 napja még minidg van vérzésem.Az első hónapban akár végig is vérezhetsz,ez emberfüggő,nem attól függ,mikor veszed be.
2009. febr. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!