Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Volt már egy abortuszom fél...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már egy abortuszom fél éve, trombózishajlam miatt nem szedhetek hormont (volt már lezajlott trombózisos esemény). Hormonmentes spirálon gondolkodom: Mi a vélemény pl a Lily goldról?

Figyelt kérdés
Elbizonytalanított, hogy sokan terhesek lettek mellette. Én óvszer mellett lettem terhes, emiatt már az óvszertől is fóbiám van, de semmi más út nincs számomra, vagy a spirál... teljesen kikészültem lelkileg, a szex se megy rendesen óvszerrel amióta megesett a baj.... segítsetek!!
2011. ápr. 20. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Mennyi idős vagy s van-e gyermeked? Mert én tudnék neked ajánlani egy méhen belüli fogamzásgátlót - spirál féle ez is, ami hormont adagol, így véd a terhességtől - Miréna a neve, de egy kicsit drága és nem mindenkinek teszik fel ezért kérdem a korodat és hogy szültél-e már. Nekem bevált, 10 éve van már, öt évente kell cserélni - 45 ezer az ára, de ha kiszámolod, kevesebb a gyógyszernél, ami pl. öt évben 130ezer lenne, tudom mert a lányom azt szed. Szóval én nagyon elégedett vagyok vele, sosem volt vele gondom, semmilyen, csak hát az ára egyben kifizetve húzós, de mi nem az?
2011. ápr. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első: a trombózis miatt a hormonos spirál is ki van lőve a kérdezőnél...

Ha nem szültél még, akkor nem biztos, hogy felteszik.


Az óvszer kilőve? Az biztonságosabb, mint a spirál.

2011. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Hallottam a Mirénáról, sőt a mai napon csak azt olvastam... de mindennemű hormont ki kell iktatnom, talán azért is, mert nálam le is zajlódott trombózis, miközben a antibébit szedtem. Azóta nem kis dózisban vérhigítót szedek. Ha esetleg valakit tudsz aki a hormonmenteset rakatta fel az nagy segítség lenne.
2011. ápr. 20. 11:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Második kérdező: nem szültem, és pár évig még nem is szeretnék. Én mindent kipróbáltam, gyógyszertől trombózis, a helyi dolgokban nem hiszek. Óvszerrel védekeztem, aztán nesze, csak beütött. 24 éves vagyok, mindketten tudjuk használni. Nem akarok mégegyszer ilyen traumán átesni, mint az abortusz,mert amit vérhigító szedése mellett átéltem vele azt el lehet képzelni... ezért sokat segítene egy hasonló helyzetű lány esetleges tapasztalata. A vérzéses mellékhatásos dolgok nem érdekelnek, szedjetek vérhigítót :)) na azzal milyen a menzesz, tudnék mesélni... egyébként doki javasolta nekem ezt, de mindegyik mást mond. A fiatalabb dokik nyitottabbak.
2011. ápr. 20. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Vannak hormonmentes (mini)spirálok, amiket feltesznek nem szült nőknek is (sajnos pontos nevet nem tudok), viszont ezeknek rosszabb a hatékonyságuk, mint a hormonosoknak. Esetleg megoldás lehet több módszert kombinálni (pl. spirál+megszakítás+naptármódszer), utóbbi kettő önmagában nem sokat ér, de a spirállal már nagyon is!
2011. ápr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

A spirál hatékonysága megegyezik a fogamzásgátló tablettákkal (99%), kivéve a fémérzékenyeknek gyártott műanyag spirálé, mert az csak 96%. Érdekes, a neten csak olyan hozzászólások terjednek, hogy teherbe estek mellette. Aztán ezeknek fele nem igaz. Sok nőgyógyász a megmondhatója, hogy a spirál melletti teherbeesés a viselője hanyagságából adódik, mivel nem mennek ellenőriztetni, nem cseréltetik le 5 év után, nem veszik figyelembe, ha a partnere jelzi, hogy szúrja valami aktus közben (ez a spirál elmozdulását jelzi). Szóval a rendszeres ellenőrzés szükséges ahoz, hogy hatékony legyen.

Neked mini spirált tesznek fel, ez nem szült nőknek ajánlott, akik nem szedhetnek gyógyszert.

Egyébként gyógyszer mellett jóval többen esnek teherbe, mint óvszer vagy spirál mellett.

2011. ápr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm szépen! Minden válasz hasznos!!
2011. ápr. 21. 10:29
 8/8 anonim ***** válasza:
pesszárium és krém együtt.Ezt nézd meg: www.femcap.com
2011. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!