Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Véletlenül kihagytam egy szem...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véletlenül kihagytam egy szem fog. Gátlót, majd (11,5 órával később vettem be. A következő szituációt követően lehetek most terhes?

Figyelt kérdés

Azért tartottam fontosnak, hogy 11,5 órával később vettem be, mert a betegtájékoztató szerint, ha 12 órán belül veszem be, akkor a fogamzásgátló hatása nem csökken, és ugye nekem ez pont a határon volt. Mikor észrevettem, hogy kihagytam (11,5 óra múlva) már volt egy nagyon gyenge vérzésem (megvonásos vérzés lehetett??), akkor rögtön bevettem a kihagyott szemet, és onnantól mindegyiket a megfelelő időpontban, és nem is véreztem többet.

Amúgy a levél közepén voltam, amikor kimaradt a szem, ha ez számít.


Na ez eddig oké, de erre pár napra lefeküdtünk a barátommal, és mivel ez történt, én mondtam neki, hogy húzza ki mielőtt elmegy, mert nem akarok kockáztatni. De valahogy nem sikerült időben kihúzni, még egy picit (szinte csak a vége) bennem volt, amikor elment.


Lehet, hogy teherbe estem, vagy túlaggódom?:/


2011. máj. 2. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csinálj terhességi tesztet!
2011. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
MIt szedsz? Én Yasminelle-t, és annak le van írva a tájékoztatóban, hogyha a második héten MARAD KI egy szem, akkor semmi probléma nincs, végig kell szedni a levél gyógyszert, és utána meg fog jönni. Ha te bevetted 11,5 óra után, akkor neked ki sem maradt! :) Úgyhogy szerintem semmi probléma nincsen, és túlaggódod! :)
2011. máj. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csak, amiatt aggódok, mert ugye volt már egy kis vérzésem, és az már végül is az annak a jele, hogy az kimaradásnak számít.


Gestomixot szedek. De az is kombinált, és tényleg a második héten voltam. Akkor lehetséges, hogy a védelem teljes maradt?


A terhességi teszt úgy is hatásos lesz, ha én most folytatom a tabletta szedését?

2011. máj. 2. 16:27
 4/9 A kérdező kommentje:

Fúúú, mivel írtad, hogy a te foggátlódnál a 2. héten ilyen esetbe nem gyengül a védelem, megnéztem alaposabban az én betegtájékoztatóbat (nem értem, hoyg nem vettem észre eddig) és kiderült, hogy ennél a tablettánál is teljes a védelem a 2. héten egy szem kihagyása esetén:):)

deboldogvagyook:)


Köszönöm mindenkinek!

2011. máj. 2. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:

a kombinált,illetve 2 vagy 3 fázisú gyógyszereknél más asszem az órabeli eltérés szabálya:s a 12 óra az egyfázisúakra vonatkozik(ami egyszínű tabikból áll általában).

Ha már régóta szeded,nem lehet gond.DE a jövőben a párod ne élvezzen beléd,és úgy nem lehet baj fog.gátló szedése mellett!.

2011. máj. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én volt hogy 2 szemet hagytam ki és nem lett gáz, sztem 1 szem után sem lehet.
2011. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

a fogamzásgátló azért van, hogy a párom belém élvezhessen.. semmi értelme szedni úgy, hogy elvesszük ezt az örömöt, vagy közben gumit használjunk..főleg, hogy én is utálom és ő is utálja.

És a kombinált fogamzásgátló az egyszínű. Ezért kombinált.. mert kombinálja két hormont, amiket eddig több fázisban kellett szedni. Azoknál mindnél 12 óra a határidő, de ez le van írva a betegtájékoztatóban is.

2011. máj. 2. 20:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Arra a kérdésedre reagálnék,hogy a terhességi teszt kimutatja-e fogamzásgátló szedése alatt.Ki!Ugyanis a hcg hormont, ami a beágyazódás után jelenik meg a szervezetedben a fogamzágátló nem termel,csak a baba,így ha pozitív a teszt,akkor hihetsz neki,a fogamzásgátló nem befolyásolja az eredményt.
2011. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi:) most meg vagyok nyugodva, de ha nem jön meg időben, egyből csinálok tesztet.
2011. máj. 3. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!