Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Barátnőm 2,5 hónapja szed...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm 2,5 hónapja szed fogamzásgátlót (jangee) és hétfőtől antibiotikumot kellett szedni felfázás miatt. Mennyire csökkenhet a fogamzásgátló hatása ettől? Elég megszakítással külön védekezni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Az antibiotikum semlegesíti!!!! 2 hétig használjon gumit!! Attól számítva két hétig h abbahagyta, és addig is amíg abba nem hagyja!!! Ez fontos!
2011. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézzétek meg, hogy milyen típusú antibiotikum volt, mert nem mindegyik semlegesíti. Ha megvan a hatóanyag, nézzétek meg a gyógyszer tájékoztatóját, hogy ott milyen hatóanyagú antibiotikumok vannak felsorolva. Ha nincs köztük, nyugodtan lehet kiegészítő védekezés nélkül szeretkezni. Viszont, ha semlegesíti, akkor 2 hétig szigorúan gumi! Az antibiotikum ugyan nem olyan, mint a tabletta elfelejtés, csak csökkenti a hatást, nem szünteti meg teljesen, viszont 2.5 hónap még nagyon kevés. Nekem akkor engedte meg a nődoki, hogy antibiotikum mellett megszakítással védekezzek, amikor már 1 éve szedtem.
2011. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amúgy sztem biztosabb ha megkérdezitek egy patikában, ők mégiscsak ebből szereztek diplomát, nehogy elnézzetek valamit!
2011. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a tabi nem hat rendesen, az azt jelenti, hogy nem tudja megakadályozni a peteérést. Ha nem tudja megakadályozni, akkor a megszakítás pont annyit ér, mint ha nem is szednél tablettát. Magyarul nem sokat. Gondolkodj logikusan...
2011. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Grizeofluvin, ampicillin, tetraciklin. Ha a hatóanyag nincs ezek között, akkor nincs gond. Ha van, akkor jobb gumit használni 2 hétig. Amúgy az antibiotikumoknál nem is elsősorban a hatóanyaggal van gond, hanem az általuk okozott esetleges hasmenéssel. Jobb biztosra menni, de a nődokim a 20 éves pályafutása alatt még nem látott antibiotikum miatt teherbe esni tablettával védekező nőt, szóval egy fokkal jobb, mintha elfelejtené bevenni.
2011. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Augmentint szed és ugye 1 hétig kell szednie. Így írta ki neki a doki :)
2011. máj. 13. 00:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Kerestem neked egy oldalt:

[link]

Itt be kell írni a két gyógyszert, és kiértékeli a kölcsönhatásukat. Na most én beírtam neked az Augmentint (650 mg), és a Jangee-t (3mg/0.03mg), és ezt írta:


"A gyógyszerek között kölcsönhatás lép fel, de odafigyeléssel szedhetőek együtt (szokatlan tünetek észlelésekor forduljon orvoshoz)"


Szóval jobb, ha gumival védekeztek 2 hétig, biztos, ami biztos!

2011. máj. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!