Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A "netes" doki miért mondja,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A "netes" doki miért mondja, hogy az alkoholfogyasztás felgyorsítja a fogamzásgátló lebomlását, és így csökkenti a hatásosságát? (Itt mindeki azt írja, hogy nincs az alkohol hatással rá, csak ne hányja ki az illető)

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 11:20
 1/8 napietus ***** válasza:
azért írta, mert mindenkire más hatással van az alkohol. nekem pl. a legtöbb alkoholtartalmú italtól hasmenésem van másnap, akkor is, ha csak egy pohárral ittam belőle. akinek amúgy is gyors az emésztése, annak tényleg meggyorsíthatja, és így már igaz is, amit írt.
2011. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt nem sok igazi doki van...
2011. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha valaki krónikusan (azaz rendszeresen) sokat iszik, akkor indukálódnak a májban a különféle CYP enzimrendszerek, melyek az alkohol mellett sok más gyógyszer hatóanyagát (így a fogamzásgátlókat is) lebontják.


De ez nem vonatkozik azokra, akik csak hetente egyszer lenéznek egy kocsmába.

2011. máj. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És akkor mi az a mennyiség ami soknak mondható? Kinek mi a sok?:)
2011. máj. 15. 12:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem is a mennyiség, hanem a rendszeresség a lényeg. Pl. a mai nagyon alacsony hormontartalmú gyógyszereknél már napi (értsd: minden nap) 2-3 sör is bekavarhat (arról nem is szólva, hogy mi van akkor, ha valaki szed olyan gyógyszereket is, melyek ugyanazt az enzimrendszert indukálják).
2011. máj. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor most végülis tényleg arra lyukadunk ki,hogy nem szabad alkoholt fogyasztani fogigátló mellett?
2011. máj. 15. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, arra. De ne érts félre, ha egy buliban néha napján felöntesz a garatra, attól még hatni fog. Mint korábban is írtam, a rendszerességen van a hangsúly.
2011. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát én fünyírás közben simán megiszok 2-3 sört. Vagy délutánonként egy koktélt. Ez is soknak számít? Vagy esetleg esténként 2 dl bort.
2011. máj. 15. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!