Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Azokat a nőket kérdezem, akik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azokat a nőket kérdezem, akik vmi miatt nem használhatnak hormonális fogamzásgátlót, hogy mennyi idő / próbálkozás után derült ki, milyen mellékhatások miatt kellett abbahagyni ezek használatát? Több gyógyszerrel is próbálkoztatok?

Figyelt kérdés
2. hónapja szedek lindynette 20-at, de nagyon úgy néz ki, hogy nem jó. Netdokit kérdeztem, aki azt mondta, lehet egyáltalán nem alkalmas a szervezetem számára a hormonális fogamzásgátló. Megijedtem, mert nem csak fogamzásgátlás céljából volna szükségem rá, hanem bőrproblémák és menstruációs problémák (rendszertelen, erős görcsök) miatt is. SZTK-s dokihoz járok, csináltatott vérvizsgálatot is, de még az sem érdekelte, hogy 5 értékem is eltér a normálistól. Mindenkinek lindynettet ír :S Másikat fog vajon felírni vagy hormonmentes védekezést javasol majd?
2009. márc. 13. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy az , hogy az 5 labor érték mennyire esik ki a referencia tartományból, ha egyáltalán kiesik.

Sosem a netdoki, hanem a valóságos doki vélemény legyen számodra a fontos.

Lehet, hogy még kell 2 hónap, hogy ráálljon a szervezeted erre, mert nálam is így volt.

2009. márc. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt mondod, 5 hónapig tűrjem a mellékhatásokat? Nem sok az egy kicsit?
2009. márc. 13. 15:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én először Mercilont kaptam az orvostól, úgy hogy anyukám is velem volt, de így is csak találomra felírt valamit. Úgy egy évig rendben is volt, de a végén alig volt libidóm. Na gondoltam, hogyha elmegyek magándokihoz, akkor majd normálisan váltunk. Kértem, küldjön el vérvizsgálatra, nem küldött, csak felírt egy másikat. Cilest. Ezt azóta szedem (kábé egy éve) ezzel még nincs bajom.


Egy barátnőm szintén Mercilont kapott először, neki például nem maradt abba a vérzése, úgyhogy nem is szedte végig az első levelet sem. Aztán egy másik barátnőmnek Lindynette-et írt fel magándoki, de nem vált be neki, mert mindig összevissza jött meg neki, és nagyon vérzett. De az orvos szerint ez nem gond, adott neki rá Ergam cseppet (ezt szülés után adják, hogy a méh összehúzódjon).


Ezek után nekem az a véleményem, hogy teljesen mindegy, hogy SZTK-s orvosnál vagy, vagy fizetsz neki, mert egyiket sem érdekled. De ha úgy érzed, hogy nem jó számodra a gyógyszer, akkor menj vissza, mondd el a panaszaidat, és kérd meg, hogy írjon másikat.

2009. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En Grazial-t szedtem sokaig csak az elso 7 szemtol mindig hanyingerem volt, aztan 5 ev utan valtottam Novynette-re , de ezt ne szedd soha! Libido csokkenessel es hizassal jart a szedese. 6 honapja nem szedek tablettat, azota is kuzdok a mellekhatasokkal pl 2 honapja nem jott meg,( nem vagyok terhes:).
2009. márc. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

magán orvos...

vagy az sztk-ban keres másik orvost nem hiszem hogy csak 1 van...

2009. márc. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!