Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hányás és hasmenés a fogamzásg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hányás és hasmenés a fogamzásgátlót mennyire befolyásolja?

Figyelt kérdés

Szerdán kezdtem el szedni az ujabb levelet,szombaton szeretkeztem a párommal,és belém élvezett.Szombat éjszaka vagyis ma vasárnap hajnali 1 órakor hánytam és hasmenésem is volt,elerontottam a gyomromat:( 10-kor vettem be a gyógyszert,az akkor 3 óra. Az alatt felszivodott rendesen?Vagy most mit tegyek?Mert elvileg ha kihányom meg stb akkor az nem bevett gyógyszernek minösül és 12 órán belül pótolható.És ha bevenném délelött 10kor a vasárnapit?mivel este 10-töl reggel 10-ig 12 óra telik elDe mondjuk igy is kimaradt egy szem:S

Nagyon fofntos lenne,kérlek segitsetek a válaszokkal,nem akarok terhes maradni:sErröl az egészröl meg nem tehetek,h igy alakult:( Gyógyszerem a Merclon


2009. márc. 15. 02:28
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

figyi az az egy bajom van,hogy hasmenésem van minden órában,igy akkor mit cisnáljak?Valami virust kaptam el:S

Ha már jobban érzem magamat akkor vegyem be?MErt szerintem mindenképpen kijön:S

2009. márc. 15. 09:36
 12/28 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben pótolni kell, vagy kieg. védekezés szükségeltetik ált. 1 hétig. Nálad még komplikáltabb az eset, mivel egyszerre jelentkezett a 2 tünet. Szal ha ki is ürült a gyomrod, a beleid is vele ürültek.


Mi a teendő hasmenés esetén?

A tabletta bevétele után 10 órán belül jelentkező hasmenés miatt a fogamzásgátló tabletta nem, vagy rosszul tudott csak felszívódni, így a tabletta bevételét meg kell ismételni. Azért érdemes a kb. 10 órás határidőt betartani, mert ugyan a felszívódás elvben hamarabb megtörténik, de ha pang a gyomor, tehát valamiért nem ürül a gyomortartalom a belek felé órákig, akkor nem tud felszívódni a gyomortartalom a fogamzásgátló hormonmennyiséggel együtt.


Mi a teendő hányás, hányinger esetén?

A tabletta bevételét követő 5-6 órán belüli hányás a tabletta felszívódását gátolja. Meg kell ismételni a tabletta bevételét. Ezért is célszerű a tablettát alvás előtt bevenni. A hányinger nem befolyásolja a tabletta felszívódását.

2009. márc. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
De már 9 hónapja szedem a gyógyszert,tehát egy ilyen dolog ami majdnem felszivodott,nem befolyásolja a ciklust.Felhivtam ismerösömet 5 éve szedi és ö rendszeresen elfeljti bevenni 1 szemet a hónapban,és akkor ö is kettö vesz be,végül is ha rendesen szedem be majd este és most nem veszek be,akkor az ugy jó azt mondta nekem is.Most mi lesz akkor ha túl sok hormon viszek be?irja a tájékoztató,hogy hányás van meg vérzés,most akkor mire mentem velem.Meg egyszerüen nem tudom bevenni azt a szemet most,mivel jön belölem minden,reménykedek ,h estére elmulik és akkor beveszem a szokásosat. A következö héten igy is nem kerül nemi aktusra,csak most volt szombaton.
2009. márc. 15. 10:00
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben felesleges pótolnod, mert úgyis kijön, viszont KIEG. VÉDEKEZÉS KÖTELEZŐ, ha nem akarsz babát. A tabikat azért vedd be a megszokott időben. Egészen addig használjatok gumit, míg hánysz vagy hasmenésed van és utána is szerintem legalább 1 hétig. Így szerintem biztonságban lehetsz. Kövesd a használati utasításban leírtakat, ne játssz a tűzzel!
2009. márc. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
na bevettem és ha kihányom megint? vagy hasmenésem van?megint egy szemet?ezt addig ccsináljam amit meg nem marad a gyomrom?
2009. márc. 15. 10:04
 16/28 A kérdező kommentje:
tudom igen a kiegészitö védekezést,csak amiatt aggódok,h amikor szombaton reggel eegyütt voltunk a párommal akkor a pénteki gyógyszer védett elvileg.De ugye mint tudjuk a spermák 3 napig életképesek,tehát ezért aggódok,h nem szivódott fel most rendesen szombat éjjel
2009. márc. 15. 10:05
 17/28 A kérdező kommentje:
és ha pl most tényleg kijön vagy megmarad az mindegy,akor is 1 szemmel esetleg többel kevesebb lesz,na és akkor csak pl 19 napig szedem és utána tartok szünetet?vagy megkezdjek egy ujabb csomagot?
2009. márc. 15. 10:06
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
MIT NEM ÉRTESZ???????? Mivel kijön belőled, mi a fenének vennéd be???? Semmi értelme pótolgatnod, ha nem marad meg benned, csak a bogyókat pazarlod el. A megszokott időben vedd be, hátha az benned marad, de mindenképp védekezzetek gumival. A kieg. védekezésre mindenképp szükség van. Az, hogy mióta szeded, semmit nem befolyásol, mert ha benned van a gyógyszer hat, ha nem, akkor meg nem hat. Mivel nem marad meg a szervezetedben, így nem is hathat. Vagyis olyan, mintha be sem vetted volna. És ez megy sorozatban. Tehát a védettséged hosszabb távon gyengül. Ha ennyire nem hiszel a válaszadóknak, akkor menj a saját fejed után aztán meglátod, mi lesz a következménye...
2009. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
73%

72 órás tabi? Bár azt is kihánynád, vagy a hasmenés miatt kijönne...Imádkozz, hogy abból ne legyen gond...

Én a helyedben sürgősen elmennék orvoshoz, hogy csináljanak vmit. Nem csak a fog.gátló miatt. A hányás/hasmenés nagyon veszélyes, mert kiszáradhatsz.

Mondjuk én ha szarul érzem magam, eszembe sem jut a szex... Ha nem akarsz aggódni, szerintem kibírjátok azt a pár napot szex nélkül, vagy még gumival védekezve.

2009. márc. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
igen nem fogok sexelni a jövö héten mondom,ezt már leirtam,de most jobban vagyok 3-4 óráig ha bennem marad akkor oké minden
2009. márc. 15. 10:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!