Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ma szedtem be életem első...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma szedtem be életem első szem fogamzásgátlóját, természetesen még használtunk kiegészítő védekezést(óvszert) de kiszakadt, és a párom belém élvezett. Ilyenkor mi a teendő? Lehet már hatása a tablettának?

Figyelt kérdés
2009. márc. 16. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Azonnal irány a nőgyógyászat 72 órás tablettáért!Mondják hogy vannak olyan gyógyszerek amik az első naptól védenek de ezzel szerintem nem szabad kockáztatni.Ne bízd a véletlenre!A nőgyógyászok is azt ajánlják hogy az első levél beszedése után lehet teljesen elhagyni a mellék védekezést!Addig pedig nem biztonságos.Így meg még hogy el is élvezett benned már csak a 72 órás tabi marad.
2009. márc. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ne rohanjon mindjart 72 oras tablettaert! az nagyon nagy mennyiség lenne már, és ki tudja milyen mellékhatasokkal (+ fog. gatlo). sztem szamold ki h termékeny napjaidban voltal e. aztan gondolkozz a 72 orason.
2009. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

életed első foggátlóját a menstruációd első napján kell bevenned. két eset van

1. ha tényleg akkor vetted be, akkor (ahogy az útmutató írja) már az első naptól kezdve védett vagy, emellett a termékeny napok a mensit követő 10-18 intervallumba esnek, tehát ha nem szedted vna be akkor is minimális az esélye.

2. ha meg nem akkor vetted be, tudok gratulálni, hogy ilyen figyelmesen elolvastad a használati utasítást. ezesetben eseményutáni.

2009. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Régebben azt írták, be lehet venni a mensi 5. napján is, de akkor csak a következő hónaptól véd. Egyébként igen, az első mensi napon kell elkezdeni az legelső levél tablettát.
2009. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
72 órás tabi, azonnal.
2009. márc. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
szülők->nőgyógász->gyógyszertár->72 órás tabi.
2009. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Ne vegyetek rá mérget, hogy első naptól véd. Az én orvosom még az egy hetet is kevésnek tartja. Biztos ami biztos inkább egy hónap.

Nem azért szeded a fog.gátlót, mert gyereket akarsz! Szerintem ne kockáztass. Nem fognak megenni a tiniambulancián...

2009. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát ez hatalmas pech! Rohanás 72 órásért!
2009. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menses közben voltatok együtt? Azaz a menses első napján? Hát, szerintem nincs sok esélye a terhességnek, de mint tudjuk, az emberi szervezet fura egy műszer. Bármire és annak az ellenkezőjére is képes.

Szerintem kérdezz meg egy dokit (kórház nőgyógyászati ügyeletén van ügyeletes orvos, felhívhatod, bemehetsz).

De lehet, hogy a mensi alatti sex miatt nem fog megdícsérni :S

2009. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges egy 72 órással tetézni a hormonokat!!! Az a ma azt jelenti, hogy a mensid első napján?
2009. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!